banner15

Dört ilde eğitime ara verildi

Batman ve Diyarbakır'da tüm okullar, Hakkari ve Van'da ise üniversitelerde eğitime ara verildi

Dört ilde eğitime ara verildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

IŞİD’in Kobani'deki saldırıları sebebiyle düzenlenen gösterilerden sonra dört şehirde eğitim ve öğretime ara verildi. Batman ve Diyarbakır’da tüm okullar tatile girerken Van ve Hakkari’de üniversitelerde eğitime ara verildi.

Çıkan olayların ardından Diyarbakır Valiliği gece saatlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Valilik ayrıca ilk, orta ve lise denge okulları da bir gün süreyle tatil etti.

Hakkari'de yaşanan olaylardan dolayı üniversitede eğitim öğretime ara verildiği bildirildi. Gün boyu devam eden olayların ardından alınan karar gereği Hakkari Üniversitesi'nde yarından itibaren 13 Ekim 2014 tarihine kadar eğitim öğretime ara verildiği belirtildi.

Van'da, Kobani'ye yönelik saldırılar nedeniyle çıkan olaylar üzerine Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde eğitime bir gün ara verildi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, yarın eğitim öğretime ara verildiği belirtildi. Açıklamada, "İlimizde meydana gelen olaylar nedeniyle 08 Ekim 2014 Çarşamba günü eğitim ve öğretime bir gün ara verilmiştir" denildi.

Batman Valiliği, iki gündür olayların sürdüğü kentte ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Şehirdeki tüm okullarda da eğitime bir gün ara verildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 08:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48