banner39

Dört kişinin öldüğü evde baca uygunsuz bağlanmış

İGDAŞ Gaziosmanpaşa'da dört kişinin öldüğü evde Şofbenin ve bacasının İGDAŞ’ın bilgisi dışında uygunsuz bir şekilde bağlandığını açıkladı

Yurt Haberleri 04.01.2016, 11:59 04.01.2016, 11:59
Dört kişinin öldüğü evde baca uygunsuz bağlanmış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İGDAŞ, Gaziosmanpaşa’da karbonmonoksit zehirlenmesinden hayatını kaybeden anne ve 3 çocuğu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Şofbenin ve bacasının İGDAŞ’ın bilgisi dışında uygunsuz bir şekilde bağlandığı tespit edilmiştir. Ayrıca şofbenin bağlandığı ortamda menfez de bulunmadığı görülmüştür.” denildi.

İGDAŞ’tan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“4 Ocak Pazartesi günü Gaziosmanpaşa Yeni Mahalle, Paşa Çayırı Caddesi No:138-140 adresinde meydana gelen olayda 3’ü çocuk 4 kişi hayatını kaybetmiştir.

Gece 01.40’ta 187 Doğalgaz Acil Hattı’na gelen ihbar üzerine olay yerine giden İGDAŞ ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede; şofbenin ve bacasının İGDAŞ’ın bilgisi dışında uygunsuz bir şekilde bağlandığı tespit edilmiştir. Ayrıca şofbenin bağlandığı ortamda menfez de bulunmadığı görülmüştür. Bununla birlikte ortamın havalandırıldığının belirtilmesine rağmen, yüksek oranda karbonmonoksit (bacagazı) ölçülmüştür.

Şofbenin bacasından sızan karbonmonoksit gazının zehirlenmeye sebep olduğu düşünülmektedir. Söz konusu adreste meydana gelen olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz.”

Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?