banner39

Eczane soyuldu, kanserli hastalar ilaç bekledi

Dicle Üniversitesi ilaçların çalınması nedeniyle kanserli hastalara uzun süre ilaç verilemedi

Yurt Haberleri 05.03.2012, 17:50 05.03.2012, 17:54
Eczane soyuldu, kanserli hastalar ilaç bekledi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Onkoloji Hastanesi'nde 300 bin lira değerindeki ilaçların çalınması nedeniyle kanserli hastalara uzun süre ilaç verilemedi.

Polisin soruşturma başlattığı hırsızlık olayı Dicle Üniversitesi'ne ait eczanede gerçekleşti. Olayın gerçeklemesinden sonra üniversite yönetimi de soruşturma başlattı.

Kanserli hastaların tedavisi için kullanılan ve pahalı olan ilaçların çalınması üzerine bazı kanserli hastaların tedavisinin geciktirildiği öğrenildi. Gece özel güvenlik görevlileri tarafından korunan hastaneye, hırsızların eczanenin demir parmaklıklarını kırdıktan sonra girdiği ifade edildi. Sabah işe gelen eczane görevlilerinin ilaçların çalındığını fark etmesiyle olay polise bildirildi. Polisin olay yerinde yaptığı inceleme sırasında çalınan ilaç miktarının yaklaşık 300 bin lira değerinde olduğu belirlendi.

Olay yeri inceleme ekipleri, eczanede parmak izi kontrolü yaparak, hırsızların izine ulaşmaya çalıştı. Çalınan ilaçlar nedeniyle sabah saatlerinde kemoterapi almak için gelen hastalar, hastane yönetimi tarafından bekletildi. İlaçların çalınması nedeniyle mağdur olan hastalara, uzun süre ilaç verilemedi. Onkoloji Hastanesi yetkilileri, hırsızlık olayı üzerine soruşturma açarken, polis ekiplerinin hırsızları yakalamak için güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye aldığı bildirildi.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?