banner15

Ege'de 250 kişilik mülteci teknesi battı

Ege'de 250 mülteciyi taşıdığı belirtilen gemi alabora olarak battı. Denize savrulanları kurtarma çalışmaları devam ederken; şu ana kadar 7 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı, 40 mültecinin ise kurtarıldığı belirtiliyor

Ege'de 250 kişilik mülteci teknesi battı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ege Denizi'nde 250’yi aşkın sığınmacı taşıyan bir teknenin Midilli Adası yakınında batması sonucu beşi çocuk, yedi kişi hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, içinde 250'nin üzerinde sığınmacı bulunduğu tahmin edilen ahşap tekne, bölgede etkili olan kötü hava koşulları nedeniyle Midilli Adası'nın kuzeyinde yer alan Mythimna kenti açıklarında battı.

Yunan medyası, ihbar üzerine olay yerine giden arama kurtarma ekiplerinin 40 kişiyi kurtardığını duyurdu. Beşi çocuk, yedi kişinin cesedine ulaşıldığı bildirildi. Kurtarılanların arasında bulunan ağır yaralı iki bebeğin Midilli Hastanesi’ne sevk edildiği belirtildi.

Haberlerde, arama kurtarma çalışmalarına Yunan sahil güvenlik teşkilatına ait Super Puma tipi bir helikopter ile iki botun yanı sıra, Avrupa Sınır Muhafaza Birimi (Frontex) ekipleri ve bölgede bulunan Türk balıkçı kayıklarının da katıldığı ifade edildi.

Öte yandan, sabah saatlerinde de Samos Adası'nın Posidonio mevkiinde de iki çocuk cesedinin sudan çıkarıldığı bildirildi. Bulamaç Adası yakınlarında plastik bir bot ile karaya ulaşmaya çalışan altı kişinin de kaybolduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 12:03
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35