banner39

banner35

Eksi 10 derece TOKİ konutu sırası

Malatya'da bugünden itibaren başvuru önceliğine göre satılacak 79 TOKİ konutu için vatandaşlar soğuğa rağmen haftasonu boyunca banka önünde bekledi

Yurt Haberleri 28.11.2016, 08:57 28.11.2016, 08:57
Eksi 10 derece TOKİ konutu sırası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Malatya'da TOKİ tarafından, başvuru önceliğine göre satılacak olan 79 konut için vatandaşlar 2 gündür banka önünde bekleyişini sürdürüyor. Soğuk havaya aldırış etmeyen vatandaşlar bankanın açılmasına 48 saat kala kuyruğa girdi. Bazı vatandaşlar yakına park ettikleri otomobillerde nöbetleşe olarak kuyrukta beklerken kimi insanlar da battaniyelerle soğuktan korunmaya çalıştı.

26 Kasım Cumartesi günü sıraya giren birçok kişi başvuru önceliği nedeniyle umutlu olduklarını ve ev hayali için bu çileye katlandıklarını belirttiler.

'ÖLÜM HARİCİNDE BEKLEYECEĞİM'

TOKİ'nin dar gelirlilere sunduğu imkândan faydalanmak için beklediğini söyleyen Emir Kalkan, "Allah’ın izni ile nasip olursa bir ev almayı düşünüyoruz. Cumartesiden beri bekliyoruz ve sabaha kadar bekleyeceğiz, ölüm haricinde sıcaklık eksi 10'da, eksi 20'de olsa beklemeye devam edeceğim" dedi."

UYUMAK YOK'

Uğur Sezer ise, "2 gün oldu bakın bu üçüncü güne girdik. Yarın sabah işte yani pazartesi sabah saat 09'da banka açılacak banka açılana kadar bekleyeceğiz, gelen ve bekleyen kişilerin isimlerini yazdık kapıya kendi imkânlarımızla, yanımıza da battaniye aldık oturuyoruz, uyumak yok, bekleyeceğiz burada. Üşümemek için battaniyelere sarılarak zor olsa da soğuktan korunmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?