banner39

Elektrik mühendislerinde zam protestosu

Doğalgaz ve elektriğe yapılan zam Ankara'da elektrik mühendisleri tarafından protesto edildi

Yurt Haberleri 07.04.2012, 17:31 07.04.2012, 17:31
Elektrik mühendislerinde zam protestosu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Ankara Şubesi üyeleri, elektrik ve doğalgaza yapılan zamları protesto etti.

Kızılay Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde toplanan EMO üyeleri, 'Enerji kullanımı bir haktır, hakkına sahip çık, geleceğini karartma', 'Kâr için değil halk için enerji politikası' dövizleri taşıdı. Grup adına konuşan EMO Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Akgül Yalçın, elektriğe benzine ve doğalgaza durmadan zam yapıldığını söyledi. Otomatik fiyatlandırma yöntemi ile petrol ve doğalgaz fiyatlarında yaşanan her artışın elektriğe ve doğalgaza yansıdığını belirten Yalçın, zamların halkın cebini yaktığını belirtti. Yalçın, asgari ücret artışının elektrik ve doğalgaza yapılan zamlara endekslenmesi çağrısında bulundu.

Yapılan açıklamanın ardından eylemciler, enerjinin insan hakkı olduğunu vurgulamak için yanlarında getirdiği ampulü İnsan Hakları Anıtı'nın üzerindeki elektrik direğine yerleştirdi. Eylemciler, ayrıca elektrik faturasından oluşan bildiriyi vatandaşlara dağıttı.

 

banner53
Yorumlar (0)
9
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü