Emekli asker protesto için minareyi işgal etti

Tekirdağ'da emekli bir asker minareye çıkarak megafonla hükümetin politikalarını eleştiren bir konuşma yaptı, polis tarafından gözaltına alındı

Emekli asker protesto için minareyi işgal etti

Tekirdağ'da 10 Kasım törenlerinin yapıldığı esnada, tören alanının yakınında bulunan caminin minaresine çıkan emekli astsubay, Türk bayrağı açarak hükümetin politikalarını eleştirdi. Çevredeki vatandaşlar, emekli askere tepki gösterdi

Tekirdağ'da valiliğin önünde 10 Kasım Atatürk'ü anma töreni yapılmasının ardından Rüstem Paşa Camii'nin minaresinden bir kişinin megafonla protesto ettiği görüldü. Minareye çıkan emekli astsubay Gündoğan Uygunbaş, Türk bayrağı açarak hükümetin politikalarını eleştiren konuşma yaptı. Çok sayıda vatandaş, cadde üzerinde meraklı gözlerle Uygunbaş'ın açıklamasını izledi. Vatandaşlar, siyasi bir konuda minarenin kullanılmasına tepki gösterdi.

Minarenin giriş kapsını üzerine kilitleyen Uygunbaş, konuşmasını yaklaşık yarım saat boyunca sürdürdü. Protestoyu duyan polis ekipleri, minarenin kilitli kapısını kırarak minareye çıktı. Şahsı gözaltına aldı. Emekli astsubay, gazetecilerin soruları üzerine şu cevabı verdi: "Vatan bölünüyor, parçalanıyor. Ben de konuşacağım. Emekli astsubayım. Yasaya uygun protesto yaptım. Sadece açıkma yaptığım platformum yüksekti o kadar."

Yerel bir gazetede yazarlık yaptığı anlaşılan emekli Astsubay Uygunbaş, gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2013, 12:33
banner53
YORUM EKLE

banner39