banner39

Erdoğan'dan 'seçim vurgulu' konuşma

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir'deki toplu açılış konuşmasında vatandaşlardan genel seçimlerde oy kullanırken yeni anayasayı dikkate alarak kullanmalarını istedi

Yurt Haberleri 30.01.2015, 15:36 30.01.2015, 15:48
Erdoğan'dan 'seçim vurgulu' konuşma

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kırşehir'de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu "Ana muhalefetin genel başkanı çıktı hastanede yaptığım ziyarette meseleyi anlamdan dağıttığım hediyelerin ne olduğunu bilmeden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına saygısızlık yaptı ve rezil oldu" ifadeleri ile eleştirdi. Erdoğan'ın konuşmasında 7 Haziran genel seçimlerinde sandık başına gidecek vatandaşlardan "yeni anayasa" için oy kullanmalarını istedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: Size bir söz vermiş ve farklı bir Cumhurbaşkanı oalcağımı Türkiye'yi ilgilendiren her konuyla ilgileneceğimi söylemiştim. Türkiye ve dünyada farklı görüşmeler yaptım. Açılışlar yaptık çok sayıda toplantıya katıldık sizin verdiğiniz emanetin gereğini yerine getirmek için durmak yok yola devam dedik. Kardeşlerim bizim acelemiz var on yılların birikmiş sorunlarını çözmek istiyoruz Türkiye'yi yükseltmek için gayret gösteriyoruz 2023 hedefi için bütün gayretimizi ortaya koyacağız. Türkiye emin ellerdedir. Değerli kardeşlerim geçen hafta Afrika'da Etiyopya, Cubiti ve Somali'ye ziyarette bulunduk geniş bir heyetle ziyaret ettik tehdit ve saldırılara rağmen ya Allah dedik ve Somali'ye gittik bir Türkiye fırması tarafından yapılan havalimanı, yol, hastane ve hemşirelik okulun açılışını yaptık ve bir de caminin açılışını yaptık.

Kardeşlerim ana muhalefetin genel başkanı çıktı hastanede yaptığım ziyarette meseleyi anlamdan dağıttığım hediyelerin ne oduğunu bilmeden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına saygısızlık yaptı ve rezil oldu. Kılavuzu karga olanın... biliyorsunuz benim söylememe gerek yok. Ona bu aklı verenler kimse onu yanlış yola sokuyorlar siyasette kulandığı bütün argümanlar çirkin oldu hadi onlar şuursuz ama ana muhalefet başkanı çıkıp bu montajı kullandı. Sonuçta kendisi küçük düştü rezil oldu. Daha öncede ben de gideceğim dedi ve Kenya'dan dönü bunların işi montaj bunlar şantaja boyun eğmekten başka birşey bilmez.

Siz işimize bakıyoruz bunlara bakmayacağız Kırşehir'de Somali'de açılış yapıp temel atacağız Türkiye'yi adaha da büyütmenin mücadelesini vereceğiz. Onlar durdurmanın biz yüceltmenin mücadelesini vereceğiz. Millet yanımızda oldukça durmayacağız ister Gezici ister paralel isterse dış güçler olsun milletle haraket edeceğiz.

Sizden bu yıl bir ricam olacak 7 Haziran'da sandığa gideceğiz 2023 hedeflerine giderken cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sizlere yeni Türkiye demiştik bir de yani asnayasa şimdi diyorumki yeni Türkiye ve yeni anayasa için iradenizi tam olarak ortaya koymalısınız. Siz yeni anayasa için gerekli iradeyi ortaya koyacaksınız.

banner53
Yorumlar (0)
10
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?