banner39

Erzurum'da 'peygambere saygı' yürüyüşü

Erzurum düzenlenen "Peygamberimize Saygı Zulme Lanet Yürüyüşü"ne binlerce kişi katıldı.

Yurt Haberleri 31.01.2015, 17:48 31.01.2015, 18:20
Erzurum'da 'peygambere saygı' yürüyüşü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Erzurum Sivil Toplum Platformu (ESTP) tarafından düzenlenen, "Peygamberimize Saygı Zulme Lanet Yürüyüşü"ne binlerce kişi katıldı.

ESTP öncülüğünde, Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle organize edilen program kapsamında, aralarında AK Parti Erzurum milletvekilleri Cengiz Yavilioğlu ve Muhyettin Aksak'ın da bulunduğu binlerce kişi, Narmanlı Camisi önünde toplandı.

Grup, ellerinde "Anam babam feda olsun", "Peygamberimiz onurumuzdur", "Canımız yoluna feda olsun Ya Resulullah", "Biz Hz. Muhammed'in ümmetiyiz, senin için dünyanın şah damarını keseriz" gibi dövizle ve Türk bayrağı taşıyarak, Cumhuriyet Caddesi'nden Havuzbaşı'ndaki kent meydanına ulaştı.

Yürüyüşe atlı sporcular da katıldı. Burada oluşturulan platformda Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Hasan Çınar dua okudu.

ESTP Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Güvenli, yaptığı konuşmada, Fransa'daki 12 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırının ardında İsrail'in olduğunu, iki yüzlü Batı ile Haçlı zihniyetinin olduğunu söyledi.

Güvenli, "Rahmet ve barışın sembolü olan sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'e yapılan bu çirkin saldırılar yeryüzünü sömüren tek dişi kalmış canavara karşı barış, kardeşlik, merhamet, erdemle duruşumuzu değiştirmeyecek. Lanetimiz ise onların üzerine olacaktır. Çünkü onlar dünyayı biz ise ebedi alemi seviyoruz" diye konuştu.


banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü