Erzurum'da yeni üniversitelilerin ulaşım mağduriyeti

Erzurum'a üniversite kaydı için gelen öğrenciler terminal ile şehir merkezi arasında seferlerin azlığı sebebiyle sıkıntı yaşıyor

Erzurum'da yeni üniversitelilerin ulaşım mağduriyeti

Erzurum'daki fakültelere kayıtlarını yaptırmak için gelen öğrenciler, otobüs terminalinden şehir merkezine gidişte sefer sayılarının az olması sebebiyle büyük sıkıntı yaşadı.

Şehir merkezi ile terminal arasında otobüs seferlerinin yarım saatte bir yapılmasına tepki gösteren öğrenciler, "Yüzlerce insan burada bekliyor. Otobüs olmayınca terminal görevlileri de taksilere yönlendiriyorlar. Herkesin taksiye binecek parası olmayabilir. Bu yüzden taksilere mecbur bırakılmamalıyız. Erzurum gibi büyük bir şehre yakışmayan bir durum. Terminal ve seyahat firması yetkililerinden bizimle ilgilenen olmadı. Terminali şehrin dışına taşıyan belediye ulaşım sorununa da çözüm bulmalı. Yarım saatte yalnızca bir tek otobüs geliyor. Otobüse sığmayanlar da taksilere binmek zorunda kalıyorlar. Burada maddi durumu iyi olmayan öğrenciler de var. Belediyenin otobüs sefer sayılarını arttırması halinde bu mesele çözülecektir" dediler.

ÜNİVERSİTEDEN ÖZEL SEFER

Öğrencilerin mağduriyetini gidermek isteyen Erzurum üniversitesi yönetimi terminal ve kayıt noktası arasında otobüs seferleri düzenledi. Seferler gün boyu durmaksızın devam etti.

Erzurum'a kayıt için gelen öğrenciler, üniversitenin başlattığı otobüs seferlerinin başlamasıyla rahat bir nefes aldı.

Kaynak: Kuzey Haber Ajansı

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 13:21
banner53
YORUM EKLE

banner39