banner39

Eşe kötü muameleye 22 yıl hapis talebi

Eski eşine evli olduğu dönemde kötü muamele ettiği iddia edilen bir kişiye 22 yıl hapis cezası istendi

Yurt Haberleri 07.04.2013, 12:11 07.04.2013, 12:11
Eşe kötü muameleye 22 yıl hapis talebi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eskişehir'de eski eşi Z.T.'ye evli olduğu dönemde kötü muamelede bulunduğu iddia edilen sanık koca H.Ç. hakkında, 'eşine kötü muamelede bulunmak' suçundan 22 yıl hapis cezası istendi.

Z.T., bir süre evli kaldıkları kocası H.Ç.'den kötü muamele gördüğü gerekçesiyle aralarında geçimsizlik oluştu ve akabinde ayrıldı. Z.T. ardından eski kocası H.Ç. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Tarafları ve şahitleri dinleyen savcılık, H.Ç.'nin eski eşine kötü muamelede bulunduğu gerekçesiyle iddianame hazırlayarak Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Dosyayı inceleyen Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi, H.Ç.'nin eşi Z.T.'ye kötü muamelede bulunduğu gerekçesiyle hakkında dava açılmasına karar verdi. Bunun üzerine nikahlı eşi Z.T.'ye kötü muamele uyguladığı ve başkalarına da pazarladığı ileri sürülen H.Ç. 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başladı.

Başka bir suçtan dolayı cezaevinde bulunan sanık koca H.Ç., hakkındaki iddiaları kabul etmedi. Kendisine iftira atıldığını, eşine kesinlikle kötü davranmadığını belirten H.Ç., "Hayatım mahvoldu. Ben öyle kötü bir insan değilim. Eşime de kötü davranmadım. Bunların hepsi hayal ve yalan." dedi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Z.T.'nin yengesi F.T. ise "Evimiz yakındı. Yeğenim eşinden kötü muamele görüyormuş ve bana anlatıyordu. Z.T. olayları bana anlattıktan sonra bazen evlerini izliyordum. Geceleri eve erkeklerin geldiğini gördüm." diye konuştu.

Duruşmada mütalaa veren savcı, sanık H.Ç. hakkında, 'eşine kötü muamelede bulunmak' suçundan 22 yıla kadar hapis cezası istedi. Avukatların mütalaaya karşı savunma için süre istemeleri üzerine duruşma ertelendi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?