banner15

Esenyurt'ta cami yangınında kundaklama şüphesi

Esenyurt'ta Caferi camiinde gece saatlerinde çıkan yangının kundaklama sonucu çıktığı öne süğrğlüyor

Esenyurt'ta cami yangınında kundaklama şüphesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Esenyurt'ta Caferiler tarafından kullanılan camide çıkan yangın hasara neden oldu. Cami imamı geçen hafta tehdit aldıklarını beklirterek kundaklama olabileceğini söyledi.

Yenikent Mahallesi 664. sokakta bulunan Muhammediye Cami'inde gece saatlerinde yangın çıktı. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Esenyurt ve Avcılar İtfaiye ekipleri imam odasında başladığı tespit edilen yangına müdahale ederek söndürdü. Yangın sonucu imam odası, cami kütüphanesi ve minber zarar gördü. 

Cami imamı Hamza Aydın, 10 gün önce bir kişinin gelerek kendisi ile tartıştığını belirterek, "Gelen kişi sakallı genç biriydi. Siz Caferisiniz, taşa tapıyorsunuz, halifelere hakaret ediyorsunuz dedi. Ben böyle bir şey olmadığını söyledim. Tartışınca açık bir şekilde beni tehdit etti. Sizi yok edeceğiz, size şeriatı uygulayacağız dedi. Emniyete gidip şikayetçi oldum. Güvenlik kameraları çalışmadığından elimizde görüntü yoktu, bir şey yapamayız dendi. Bu gece de gelip camı kırıp içeri girmişler. İmam odasında bulunan kitapları yakmışlar. Birçok dua kitabı, Kuran-ı Kerim yanmış. Bu nasıl insanlık bu nasıl Müslümanlık" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2014, 08:14
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48