banner15

Esenyurt'taki cinayet de seri katilin işi çıktı

İstanbul'da Esenyurt'ta bugün işlenen cinayetin faili de dün Fatih'te işlenen üç cinayetin sorumlusu çıktı

Esenyurt'taki cinayet de seri katilin işi çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul'da Fatih'te ard arda işlenen 3 cinayetle ilgili aranan Deniz Ş., saklandığı otoparkta gözaltına alındı. Adam öldürme, yaralama, uyuşturucu ve benzeri suçlardan çok sayıda kaydı bulunduğu belirtilen Deniz Ş., sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ne getirildi. Fatih'te 3 kişiyi öldüren zanlının Esenyurt'ta işlenen cinayetin de faili olduğu ortaya çıktı.

Zanlı Deniz Ş., ablası Songül Polat'ın ardından 2 kişiyi daha öldürmüştü. Deniz Ş., yoğun güvenlik önlemleri altında sağlık kontrolüne götürüldü. Çelik yelek giydirilip, zırhlı Akrep'e bindirilen Deniz Ş.'ye çevik kuvvet polisleri de eşlik etti. Polis ekiplerinin ilk sorgusunda Deniz Ş.'nin sabah saatlerinde de Esenyurt'ta Harun Koçal'ın öldürülmesi olayını gerçekleştirdiği belirtildi. Deniz Ş.'nin kendilerini öldürmesinden korkan 7 kişinin polise sığındığı öğrenildi.

Deniz Ş.'nin cinayet, yaralama, uyuşturucu bulundurma suçlarından 20 ayrı suç kaydının bulunduğu ve bu yıl cezaevinden çıktığı öğrenildi. Deniz Ş.'nin gözaltına alınmasıyla birlikte seri cinayetle ilgili bazı ipuçları da ortaya çıkmaya başladı. Üçüncü cinayetini babasıyla tartışan bir kişiye müdahale sırasında işlediği ortaya çıkan Deniz Ş.'nin kendilerini öldürmesinden korkan 7 kişi, polise sığındı. Deniz Ş.'nin yakalanması birçok kişiye rahat bir nefes aldırdı. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2013, 17:44
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35