banner39

Evlenmek için 35 yıl beklediler

Rize'de aileleri onaylamadığı için evleneyen çift 35 yıl sonra düğün yapabildi

Yurt Haberleri 30.10.2013, 16:18 30.10.2013, 16:18
Evlenmek için 35 yıl beklediler

Rize'de ailelerinin kendilerine izin vermemesi nedeniyle evlenemeyen Ali Yüksel (52) ile Havva Koto (51) 35 yıl sonra muradına erdi.

1977 yılında lisede tanışan Ali Yüksel ve Havva Koto büyük bir aşkla birbirlerine bağlandı. Beraberliklerini evlilikle taçlandırmak isteyen aşıkların bu isteğine aileleri büyük tepki verdi. İki aşık ne kadar çabaladıysa da ailelerinin bir türlü ikna edemedi. Aşklarını birbirinden uzak bir şekilde yaşayan Ali Yüksel ve Havva Koto hep kavuşacakları günü ümit ederek bir başkasıyla evlenmedi. Havva Koto ev işleriyle ilgilenirken Ali Yüksel ise memur olarak Rize Valiliği'nden emekli oldu.

35 yıl evlilik hayaliyle birbirinden ayrı kalan aşıkların imdadına yakın arkadaşları Mehmet Türüt yetişti. Mehmet Türüt, 3 yıl önce çiftin evlenmesi için aileleri ikna etmeye çalıştı. Türüt'ün uzun süren çabası sonuç verdi ve aileler ikna oldu. Bunun üzerine çift evlilik hazırlıklarına başladı. 3 ay önce nişanlanan çift, Kültür Park'ta düzenlenen düğün töreni ile dünya evine girdi. Havva Yüksel'in ortaokul arkadaşı olan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı da düğün törenine katılarak çiftle horon oynadı.

Ali Yüksel, lise yıllarında tanıştıklarını ve birbirlerine büyük bir tutkuyla bağlı kaldıklarını ifade ederek, "Aileler istemedi. 35 yıl beklemek zorunda kaldık. Yıllar öncesini yeniden yaşıyormuş gibiyiz. 35 yıl beklemeye değdi, artık bugünden sonrasını yaşayacağız." dedi.

Havva Koto, "Bizim hikayemiz anlatmak ile bitmez, çok şey yaşadık ancak mutlu sona kavuştuk." dedi.

Kaynak: Cihan

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?