banner39

Eylem yapan öğrenciler yol kapattı

Pendik'te ilkokulun ortaokula çevrilmesine tepki gösteren aileler ile öğrenciler eylem yaptı

Yurt Haberleri 16.09.2013, 11:40 16.09.2013, 11:40
Eylem yapan öğrenciler yol kapattı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul Pendik'teki bir ilköğretim okulunun ortaokula dönüştürülmesini istemeyen öğrenci ve veliler eylem yaptı. Başka okula gönderildiklerini söyleyen eylemciler, yolu trafiğe kapattı.

Pendik'teki Cemile Çopuroğlu İlköğretim Okulu'nun ortaokula dönüştürülmesini protesto etmek isteyen çok sayıda öğrenci ve veli, okul önünde toplandı. Düdük çalıp sık sık slogan atan öğrenciler, başka okullara gönderildiklerini söyledi. Veliler de, çocuklarını başka okula göndermek için mutlaka servise ihtiyaç duyulduğunu ancak birçok kişinin servisi karşılayabilecek durumunun olmadığını belirtti.

Bu arada okul müdürü İzzet Çalışır ise, öğrenci ve velilerin yanına gelerek talepleri dinledi. Daha önce ilköğretim okulunun spor salonunun bulunması nedeniyle ortaokula dönüştürüldüğünü söyleyen Çalışır, "Bu uygulamanın uygun olmadığını 1,5 ay önce 6 sayfalık raporla belirttim. Ancak kabul edilmedi. Ben kamu görevlisiyim. Bana emir ne geliyorsa onu uyguluyorum." dedi.

Öte yandan öğrenci ve veliler, bir süre okul önünde eylem yaptıktan sonra yürüyüşe geçtiler. Öğrenci ve veliler, okul yanındaki bir yolu trafiğe kapattı.

 

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?