banner15

'Faşist' saldırıya 'kadın tepkisi' kılıfı | VIDEO

Muğla'da AK Parti'li iki genç kıza "faşist" saldırıda bulunarak onları taciz eden kızlı erkekli bir grubun yaptıkları, Doğan Medyası'nda "kadın tepkisi" olarak verildi

'Faşist' saldırıya 'kadın tepkisi' kılıfı | VIDEO

Muğla'da AK Partili kızlara saldırı

Muğla'da seçim broşürü dağıtan AK Parti'li gençler, Öğrenci Kollektifleri üyesi bir grubun saldırısı ve tacizine maruz kaldı. Saldırının görüntülerini "iyi bir eylemmiş gibi" internet üzerinden paylaşan saldırganlara Doğan Medyası'nda "destek" gibi haberler yer aldı. Kızlı erkekli grubun saldırılarıyla ilgili haberler, Doğan Medyası'nda "AK Partili kadınlara kadın tepkisi" şeklinde sıradan bir "kadın tepkisi" diye verildi.

Seçim çalışmaları kapsamında Muğla merkezde broşür dağıtan AK Parti Gençlik Kolları üyesi iki kız, Öğrenci Kollektifleri adlı gruba üye olduğu belirtilen kişilerin sözlü müdahalesine maruz kaldı.

AK Partili kızların broşür dağıtmasını hazmedemeyen grup, iki kızın elinden aldığı broşürleri yırtıp yere attı. 'Bunları burada dağıtamazsın' diyerek sözlü saldırıda bulunan grup, Ankara katliamının sorumlusu olarak gösterdikleri gençlerin üzerine yürüyüp sözlü tacize devam etti.

Başlarda kendilerine yapılan saldırıyı aldırmayan Gençlik Kolları üyesi iki kız, kalabalık artınca bölgeden uzaklaşmak zorunda kaldı. Gençler uzaklaşırgan saldırganlar 'AKP defol bu sokaklar bizim' sloganı attı.

AK Partili iki kıza saldırıda bulunan Öğrenci Kollektifleri üyesi, o anları kameraya aldı ve internete yükledi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAKLAR

AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, saldırıya ilişkin "Yarın Muğlalı vatandaşlarımız ve STK’larımız ile haklı tepkimizi en net şekilde barışın ve kardeşliğin özellikle de hanımlarımızın bir arada olduğu tepkimizi göstereceğiz" dedi.

Küreci, yaşanan olayların sosyal medyada yayınlanmasıyla birlikte kısa sürede yayıldığını anlattı. Olaya karışanları şiddetle kınadıklarını belirten Küreci, tüm vatandaşların ve siyasi partilerin broşür dağıtma özgürlüğünün olduğunu ifade etti.

Küreci, bununla ilgili demokratik tepkilerini yarın ortaya koyacaklarını dile getirerek, şöyle konuştu: Muğla, cumhuriyet kurulduğundan bu yana hep kardeşliğin hakim olduğu bir ildir. Muğlalı vatandaşlarımız, bu tür kötü niyetli marjinal gruplara hiç izin vermemiştir. Biz Muğla'da huzurumuzu bozan ve huzurumuzu bozacak kişilere bu güne kadar izin vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Yarın inşallah Muğlalı vatandaşlarımız ve STK’larımız ile demokratik haklı tepkimizi en net şekilde barışın ve kardeşliğin, özellikle de hanımlarımızın bir arada olduğu tepkimizi göstereceğiz.

Konunun polise intikal ettiğini belirten Küreci, AK Parti Muğla İl Başkanlığı olarak gün içerisinde Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.

AK Parti Muğla Milletvekili ve 1 Kasım seçimlerinde milletvekili adayı olan Hasan Özyer de demokrasi kültürüne inanmayan ve milli iradeye saygı duymayan bu anlayışı kınadığını söyledi.

Özyer, demokrasinin şenliği olan seçim çalışmalarına inanmayan, baskıcı düşünceyi hayata geçirmeye çalışanlara halkın sandıkta gerekli cevabı vereceğini dile getirerek, "Biz milli iradeye saygı duyuyoruz. Seçim çalışmalarının da dostça ve rekabet içerisinde geçmesini bekliyor ve bu anlayış ile çalışıyoruz. İnanıyorum ki, halkımız hür iradesi ile oyunu kullanacaktır" diye konuştu.

Muğla'da AK Parti'nin seçim kampanyasına ilişkin broşürleri dağıtan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi iki kız, kendilerine "öğrenci kolektifleri" adını veren bir grubun sözlü saldırısına uğrayarak broşür dağıtmaları engellenmişti. Bu kişiler, olay anını çektikleri görüntüleri daha sonra sosyal paylaşım sitesindeki hesaplarından takipçileriyle paylaşmıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2015, 18:14
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35