banner39

Fatih Camii'nde olay çıktı-VİDEO

Fatih Camii'nde bugün Cuma namazı sırasında bir kişi aniden ayağa kalkarak camide sloganlar atma girişiminde bulundu. Cami cemaati ile şahıs arasında arbede yaşandı. İmamın sukunet çağrıları üzerine cemaat sakinleşti.

Yurt Haberleri 13.09.2013, 14:11 13.09.2013, 17:50
Fatih Camii'nde olay çıktı-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

İstanbul'da Fatih Camii'nde bugün cuma namazı sırasında bir kişinin slogan atması üzerine camide olay çıktı.

Olaya şahit olanların anlattığına göre, Cuma namazında imam hutbeyi bitirmek üzereyken bir kişi mihraba geçerek sloganlar atmaya başladı.

Mihraba çıkan kimliği henüz belirlenemeyen kişi, "Ümmeti Muhammed bana sahi çıksın. Ben askerim." şeklinde ifadeler kullandı.

Şahsın bu girişimi karşısında cemaat şahsa tepki göstermeye başladı. İmam, cemaati sakinleştirmek için "Dikkat edin bu bir provokasyondur, lütfen sakin olun" çağrısı yaptı.

İddiaya göre olayın büyümesi üzerine Fatih Camii'ne çevik kuvvet ekipleri girdi.

İSTANBUL VALİLİĞİ KİMLİĞİ AÇIKLADI

Konuyla ilgili olarak İstanbul Valiliği'nden şu açıklama yapıldı: 'Bugün Fatih Camiinde Cuma namazı vakti cemaatin arasından elinde bıçakla çıkarak ben askerim diyen kişinin askerlik görevini yapmakta iken psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören ve üç ay raporlu olan Selami Okuyucu isimli bir kişi olduğu Emniyet görevlilerimizce yapılan inceleme sonucu anlaşılmıştır."

Olay anından görüntüler:

sürecek

Yorumlar (0)
20
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?