banner15

Furkan Doğan'ın babası herkesi ağlattı

Mavi Marmara davasının bugün başlayan duruşmasında dinlenenlerden biri de Furkan Doğan'ın babasıydı. "Şikayetçiyim" diyen babanın oğlunun anlatışı salondakileri ağlattı.

Furkan Doğan'ın babası herkesi ağlattı

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Mavi Marmara gemisinde şehit olanlardan Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan da duruşmada hazır bulundu. Baba Doğan, oğlunu anlattığı sırada salonda bulunanlar ağladı.

Ahmed Doğan, tanık olarak dinlediği davada şunları söyledi:

"Furkan lise öğrencisiydi. ABD vatadaşıydı. YÖS sınavına girmişti. hassas ince ruhlu başlakarının derdini dert edinen bir çocuktu.

31 mayıs sabahı tvden izlerken annesinin çığlığı ile sarsıldık. Saldırı başlamıştı. Bir daha da kendisinden haber alamadık. Çok çabaladı bu gemiye binmek için. Sonuçta Kayseri'den bu gemiye binen 9 kişiden biri oldu.

Furkan doktor olmak istiyordu. Çünkü hizmet etmek istiyordu. Gemide herkese bu amacını anlatıyor. Görünce çok etkilendi. Oradaki çocukların yanında olmak istiyordu. İnternetten ve haberlerden Gazze'de yaşananları takip etti. O insanların yanında olmak istiyordu."

ŞİKAYETÇİYİM

"Gittim, adli tıpta bana gösterdikleri Furkan'dı. Vurulmuştu. Gülüyordu. Alnından vurulmuştu. (Babasının Furkan'ı anlatması salondakileri ağlattı) Yabancı katılımcılar da anlamadıkları halde anlatılanları, Furkan'ın babasını anlattıkları onları da duygulandırdı.

Şikayetçiyim. Annesi ablası ve ağabeyi adına burdayım. O evimizin en küçüğüydü. Onun katli ailemin katlı gibidir."

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2012, 18:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35