Gaziantep'te 20 intihar yeleği ele geçirildi

Gaziantep'te Kobani eylemleri sırasında 150 kilo C4 ile 20 intihar yeleği ele geçirildi

Gaziantep'te 20 intihar yeleği ele geçirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Gezer'in "Kentte yapılan operasyonlarda Türkiye'deki en büyük silah ve mühimmatı ele geçirildi. Açıklarsam dudağınız uçuklar" açıklamasının perde arkası ortaya çıktı. Gaziantep polisi şehirde yaptığı operasyonlarda 150 kilo C4 patlayıcı, 20 intihar yeleği ve çok sayıda silah ile mermi ele geçirdi. Söz konusu paytlayıcının orta büyüklüğünde bir şehri tahrip edebilecek güce sahip olduğu ifade edildi.

Habertürk'ten Bedirhan Özyiğit'in haberine göre; Gelen bir ihbar üzerine belirlenen adrese yapılan aramada, kokuya duyarlı köpeklerin yardımıyla 150 kilo C4 patlayıcı ile çeşitli çap ve markada silahlar ve mermi geçirildi. Silahların yanı sıra 20 de intihar yeleği bulundu.

IŞİD ŞÜPHESİ

Polis ilk olarak söz konusu mühimmatın PKK'nın olabileceği üzerinde durdu. Ancak intihar yeleklerinin buluması şüpheleri IŞİD'in üzerinde yoğunlaştırdı. Yakalanan mühimmatın, IŞİD'in büyük kentlerde depoladığı öne sürülen mühimmattan olabileceği ihttimali üzerinde duran polis, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok ilde ve sınır illerinde kırmızı alarm verildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 12:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
celal demir
celal demir - 5 yıl Önce

İşidin kobani başta olmak üzere gerçekleştirdiği islama tam ters olan bu terör faaliyetleri halkımıza en büyük zararı veriyor. İntihar saldırısı düzenleyerek kobani ve diyala da yaptıkları onlarca insanın ölümüne neden oldu. Düşünün güvenlik mensupları bu patlayıcı ve intihar yeleklerini ele geçirmemiş olsaydı, gaziantepte kaç müslüman ölecekti?

celal demir
celal demir - 5 yıl Önce

işid yüzüden şu ana kadar 34 insanımız hayatını kaybetti. allahın haram kıldığı intihar gibi bir yola başvurarak işid müslümanları öldürmeye devam ediyor?işide türkiyede yer yok.ümmette artık işidin ne olduğunu daha iyi biliyor.

banner39

banner36

banner37

banner35