banner15

Gaziantep'te olaylar: Dört ölü

Kobani protestoları diye başlayan ve şiddete dönen gösterilerde, bu gece Geaziantep'te kan aktı. PKK yanlısı grup ile ülkücü eğilimliler olduğu belirtilen bir grup, tabanca ve av tüfekleriyle çatıştı. Bazı evlerin de ateşe verildiği olaylar sırasında dört kişi hayatını kaybederken, bir ipolis en az 20 yaralı var

Gaziantep'te olaylar: Dört ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Gaziantep'te, IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırılarını protesto etme bahanesiyle toplanan grup ile karşıt görüşlü kişiler arasında silahlı çatışma çıktı. Birçok noktada tabanca ile tüfeklerin de kullanıldığı olaylarda 4 kişi öldü, 1'i polis 20'nin üzerinde de yaralı var.

IŞİD'e tepki amacıyla Vatan ve Barak mahallelerinde toplanan gruplar, çöp konteynırlarını devirip lastiklerle ateş yaktı. Yolları barikatlarla kapatıp iş yerleri ile araçların camlarını kırıp zarar veren gruba, bir başka grup müdahale etti. Silahlı çatışmaya dönüşen olaylarda 1'i polis memuru 20'nin üzerinde kişi, kurşun ve tüfeklerden çıkan saçmalara hedef oldu.

DHA'nın haberine göre, olay yerine sevk edilen ambulansla kentteki hastanelere götürülen yaralılardan 15 yaşındaki Süleyman Balcı, 16 yaşındaki Sevgi Alıcı, 27 yaşındaki Ömer Uçeker ile ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi hayatını kaybetti. Ölen 4 kişinin cesedi, otopsi için morglara alındı.

Bu çatışma sonrası, merkez Şahinbey ve Şehitkamil DBP ilçe başkanlıkları ateşe verildi. Gerginliğin halen deva-m ettiği kentte, yoğun güvenlik tedrbirleri alındı.

sürecek...

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 23:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35