Gençlik Kampı'ndaki kavgada bir öğrenci öldü

Mersin'de Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın gençlik kampında çıkan kavgada bir öğrenci hayatını kaybetti

Gençlik Kampı'ndaki kavgada bir öğrenci öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mersin'de gençlik kampında kalan iki öğrenci arasında çıkan kavgada, bıçakla yaralanan bir öğrenci hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Gençlik ve Spor Bakanlığının Kapızlı 23 Nisan Gençlik ve İzcilik Eğitim Kampı'nda kalan M.D. (17) ile H.G. (17) arasında yemekhanede tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonrası bıçaklanan H.G. kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Olay sonrası M.D. gözaltına alındı.

Bu arada, öğrencilerden M.D'nin Hakkari'den, H.G'nin ise Diyarbakır'dan kampa katıldığı, olayı soruşturmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığından müfettiş görevlendirildiği öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Mersin Valiliği, kentteki gençlik kampında bir öğrencinin hayatını kaybettiği bıçaklı kavganın, kişisel nedenlerle çıkan tartışma sonucu meydana geldiğini, olayın siyasi bir yönünün bulunmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Silifke ilçesi Atakent Mahallesi'ndeki 23 Nisan Gençlik ve İzcilik Eğitim Kampında kalan iki öğrenci arasında öğle yemeği sırasında yemekhanede çıkan tartışmanın kavgaya dönüştüğü belirtildi.

Kavgada kasığından yaralanan C.G. (17) isimli öğrencinin, kaldırıldığı Silifke Devlet Hastanesindeki tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Silifke Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda maktulün cesedi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna gönderilmiştir. Aile ile irtibata geçilmiş, acılarını paylaştığımız ve olayla ilgili tahkikatın Cumhuriyet savcılığı tarafından titizlikle yürütüldüğü bilgisi verilmiştir. Sosyal medyada olayın siyasi sebeple meydana geldiği şeklinde yer alan haberlerin gerçekleri yansıtmadığı, gençler arasında yemekhanede kişisel nedenlerle yaşanan tartışma sonucu meydana geldiği ve siyasi yönünün bulunmadığı, olaya karışan kişi ve görgü tanıklarının verdiği bilgiler doğrultusunda tahkikatın Cumhuriyet savcılığı tarafından yürütüldüğü; farklı ve yanlış anlaşılmalara meydan verilmemesi amacıyla açıklama yapılmasına gerek duyulduğu kamuoyunun bilgisine sunulur."

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 08:43
banner53
YORUM EKLE

banner39