Genelkurmay: Şırnak'taki patlama PKK'dan

Şırnak'ın Uludere ilçesinde dün meydana gelen patlamanın mayın değil uzaktan kumandalı planlı bir patlama olduğu açıklandı. Patlamada bir uzman çavuş can vermişti

Genelkurmay: Şırnak'taki patlama PKK'dan

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Genelkumay Başkanlığı Şırnak-Uludere’de dün meydana gelen patlamada bir uzman çavuşun hayatını kaybettiği olayla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada, patlamanın uzaktan kumandalı ve planlı olduğu belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Şırnak Düğün Dağı’ndaki üs bölgesine askerlerin üzerine bugün de yoğun bir şekilde ateş açıldığı vurgulandı.

Yapılan açıklamada, “Düğün Dağı Üs Bölgesine Türkiye-Irak hudut hattı üzerinde 7 Mart günü saat 09.47 sularında, Üs Bölgesinin yaklaşık bin metre güneydoğusundan, bölücü terör örgütü mensuplarınca, Kanas keskin nişancı silahı ile ateş edilmiş, birliklerimiz tarafından ateşle karşılık verilmiştir.

Müteakiben aynı bölgeden, bölücü terör örgütü mensuplarınca saat 10.05 sularında yine Düğün Dağı Üs Bölgesine Biksi makineli tüfek ve Kannas keskin nişancı silahı ile ateş açılmıştır. Açılan ateşe birliklerimiz tarafından yine anında karşılık verilmiş, açılan ateşlerimiz üzerine terörist atışları kesilmiştir. Teröristlerin açtığı ateşler sonucu herhangi bir zayiat olmamıştır” denildi.

Genelkurmay ayrıca yaptığı açıklamada, 6 Mart günü, uzman çavuş Musa Somay’ın yola tuzaklanan iki adet el yapımı patlayıcının örgüt mensuplarınca uzaktan komutalı olarak patlatılması sonucu can verdiğinin tespit edildiğini resmen açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 17:50
banner53
YORUM EKLE

banner39