Gezi Parkı otobüs durağını genişletme gerilimi

Gezi Parkı'nın yanındaki İETT durağını genişletme çalışmaları küçük bir grup tarafından anında sosyal medyada yayılarak bölgeye eylemci çağrısında bulunuldu

Gezi Parkı otobüs durağını genişletme gerilimi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul'da Taksim Gezi Parkı'nın Cumhuriyet Caddesi tarafında kalan İETT otobüs durağının genişletilmesi çalışması kısa süreli bir tartışmaya neden oldu.

Durağın hemen yanında yapılan çalışmaları bir anda sosyal medyada yayan küçük bir grup, caddedeki otobüs durağının Gezi Parkı'na alınacağını iddia ederek gece saatlerinde bölgede toplandı.

Konudan sosyal medya aracılığıyla haberdar olduklarını belirten grup, yapılan kazıya tepki gösterdi.

Gezi Parkı'nın hiçe sayıldığını belirten Mustafa Cevdet Arslan isimli bir kişi, "Otobüsler burada durduğunda buradan gelip geçen insanların rahat geçmesi söz konusu değil. Bu kez burada bu sıkışıklık oldu. Bunu ortadan kaldırmak için de kalktılar bugün burayı kazdılar. Ağaçların köklerini, buradaki yaşamı ve parkı hiçe sayarak... Yani şöyle bir şey oldu. Yol mu yapacaksınız; parka girin. Köprü mü yapacaksınız; parka girin. Durak mı yapacaksınız; parka girin. Ne yapıyorsunuz? Neden parktan yiyorsunuz? Ya biz gittikten sonra buraya beton döküp durağı buraya alacaklar, ya da yarın gelecekler 50-100 polisle çevirecekler burayı, kepçeyi getirecekler, burayı durak yapacaklar. Bu mudur yeni Türkiye 'nin yeni kuralı. Niye her şeyi hiçe sayarak yapıyorsunuz? İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde bütçe açıklanıyor. Hâlâ utanç verici bir şekilde Gezi Parkı'nda kışla yapacakları için bütçe ayrılıyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2014, 11:22
banner53
YORUM EKLE

banner39