banner39

Gizem'in katil zanlısı tutuklandı

Adana'da kaybolduktan sonra cesedi bulunan 6 yaşındaki Gizem'in katil zanlısı, S.A. tutuklandı.

Yurt Haberleri 29.04.2014, 22:43 29.04.2014, 22:45
Gizem'in katil zanlısı tutuklandı

Öldürülmüş halde bulunan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz'in katil zanlısı S.A, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gizem'in kaybolmasıyla ilgili oluşturulan özel ekip tarafından yakalanarak sağlık kontrolünün ardından adliyeye getirilen S.A. (25), cumhuriyet savcısı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Zanlı S.A, nöbetçi mahkemece tutuklandı. Bu arada, S.A'nın adliyedeki işlemleri sürerken baro tarafından yapılan çağrıya avukatlar tarafından olumsuz cevap verildiği öğrenildi.

Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, yaptığı açıklamada, olaydan duyduğu üzüntüyü ifade ederek "Olay gerek Adana'da gerek ülke çapında gerekse hukukçular arasında infial yaratan bir nitelikte. Adana Barosu'na kayıtlı meslektaşımızdan 41'i, bazıları duruşmada bulunmalarından dolayı bazıları ise olayın vahameti ve ciddiyeti nedeniyle bilerek görevlendirmeyi kabul etmedi. Biz de savcılıkla yaptığımız görüşme sonucunda baro yönetiminde yer alan arkadaşımız Ahmet Faruk Ulaş'ı görevlendirdik" dedi.

Adana'da parka gitmek için evden çıkan ve pazar gününden bu yana kendisinden haber alınamayan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz, evinin 20 kilometre uzağındaki bir vadide bu sabah ölü bulunmuştu.

Katil zanlısı S.A'nın, Gizem'in ablasıyla evlenmek istediği, ailenin buna karşı çıkması üzerine intikam duygusuyla cinayeti işlediği belirtiliyor.

Kaynak: AA

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?