Göğsünden giren mermiyi öksürerek çıkardı

Pendik'te kocası tarafından vurulan bir kadın göğsünden giren mermi çekirdeğini öksürerek çıkardı

Göğsünden giren mermiyi öksürerek çıkardı

İstanbul Pendik'te, ayrı yaşadığı eşi tarafından tek el ateş edilerek yaralanan 39 yaşındaki kadın, göğsünden giren mermi çekirdeğini öksürerek çıkardı. Olayın nadir görülebileceğini belirten uzmanlar, "Çekirdek geniş hava kanallarından birine denk geldiyse öksürmeyle çıkar." dedi.

Sağlık ekiplerinin de şaşırdığı olay, sabah saatlerinde Pendik'te yaşanmıştı. Mehmet Aktaş (48) isimli şahıs, ayrı yaşadığı eşi Nuran Aktaş'ı (39) sokak ortasında benzin dökerek yakmak istemişti. Öfkeli koca ardından tek kurşunla eşini yaraladıktan sonra kaçmış ve intihar etmişti. Yaralı kadın ise hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Bu arada, sağlık ekiplerinin şahit olduğu olay, görenleri hayrete düşürdü. Yerde yaralı halde yatan Nuran Aktaş, sağ göğsüne isabet eden mermi çekirdeğini öksürerek ağzından çıkardı. Çıkan çekirdek, mermi kovanı ile birlikte olay yerine bırakıldı. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Nuran Aktaş'ın durumunun ağırlaştığı öğrenildi.

Öte yandan uzmanlar, olayın tıp dünyasında çok nadir görülebilecek bir konu olduğunu söyledi. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Kart, "Göğse isabet eden mermi çekirdeği, geniş hava kanalarından birine denk geldiyse öksürmeyle çıkabilir." dedi.

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 15:18
banner53
YORUM EKLE

banner39