banner15

Gölcük'teki soyguncu Suriyeli değil Türk çıktı

Gölcük İlçesi'nde çalışanları ve müşterileri rehin alarak bankayı soymaya kalkan Suriyeli olduğu söylenen çarşaflı soyguncu Türk çıktı.

Gölcük'teki soyguncu Suriyeli değil Türk çıktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde çalışanları ve müşterileri rehin alarak bankayı soymaya kalkan Suriyeli olduğu söylenen çarşaflı soyguncu Türk çıktı. Gölcük'te yaşadığı ve ismi İsmail İpek olduğu belirlenen soyguncunun kısa süre önce eşinden boşandığı öğrenildi. İpek'in ailevi problemleri nedeniyle sorunlar yaşadığı düşünülüyor.

Dün saat 16.45 sıralarında, Gölcük Amiral Sağlam Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesine giren silahlı soyguncu silahı ile tehditte bulunarak, güvenlik görevlisinin üzerindeki tabancayı da alarak banka çalışanlarını ve müşterileri rehin aldı. Bankanın üst katına çıkarak pencereden atlayan 4 kişi yaralanırken, hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı. 2 stajyer ise bankanın üst katındaki evrak odasına kendilerini kilitledi. Silahlı soyguncu yanında bulunan iki kişiyi rehin alırken, Kocaeli Emniyet Müdürü Levent Yarımel soyguncu ile telefonla görüşerek ikna etmeye çalıştı. Soyguncu 800 bin TL para ve bankanın önüne bir otomobil getirilmesini istedi. Bankanın önüne bir otomobil getirilirken, görüşmeler devam etti.

Operasyon için İstanbul'dan helikopterle getirilen özel müdahale timi ise bankanın etrafında konuşlandı. Görüşmelerden sonuç alınamayınca özel müdahale timinde bulunan keskin nişancılar uygun görüşü yakalamak için bekledi. Saat 23.05 sıralarında keskin nişancının ilk ateşi ile soyguncu göğsünden vurulurken, karşılık vermek istemesi üzerine göğsüne yeniden ateş edildi. Suriye uyruklu olduğu belirtilen kişi ağır yaralanırken, bankada bulunan 4 kişi yaralanmadan kurtarıldı. Yaralanan soyguncunun üzerindekilere ise bomba süsü verdiği anlaşılırken, kaldırıldığı Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

TERSANE İŞÇİSİ

Polis, soyguncunun kimliğini tespit ederken, gece saatlerinde Şirinköy Mahallesi'nde bulunan evinde arama yapıldı. 2 çocuk babası 43 yaşındaki İsmail İpek'in 3 yıl önce eşinden boşandığı, eşinin çocuklarıyla birlikte memleketi Konya'da yaşadığı öğrenildi. İsmail İpek'in ailevi problemleri nedeniyle sorunlar yaşadığı düşünülürken, soruşturma devam ediyor.

Şirinköy Mahallesi'nde kahve işleten Adnan Çarıkçı, "Her gün kahvemize gelir çay içerdi. Olayı duyduğumuzda şok yaşadık. Sakin bir yapıya sahip insandı. Ailevi sıkıntıları olup olmadığını bilmiyoruz. Bize yansıtmazdı" dedi.

İpek'in komşusu Ziyaettin Bozkurt ise, "Bizim ile birlikte tersanede çalışıyordu. Her sabah servisle beraber işe gidiyorduk. Bize hiç borcu veya sıkıntısı olduğunu söylemedi. Olay gerçekleştirdiğini öğrenince çok şaşırdık" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2015, 14:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35