banner15

Gösterilerde ölenlerin sayısı 24'e yükseldi

Türkiye genelinde IŞİD'e karşı düzenlenen gösterilerde ölenlerin sayısı 24'e yükseldi

Gösterilerde ölenlerin sayısı 24'e yükseldi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siirt'te IŞİD'e tepki bahanesiyle yaşanan olaylarda bir akaryakıt istasyonuna yönelik saldırı sırasında silahla ağır yaralanan Kamil Taş'ın (25) tedavi gördüğü Siirt Devlet Hastanesi'nde öldüğü bildirildi.

Siirt'teki olaylarda ölü sayısı 4'e yükseldi. Kentin bazı bölgelerinde gerginlik devam ediyor.

Olaylarda şimdiye kadar Diyarbakır'da 10, Mardin'de 5, Siirt'te 4, Batman, Muş, Van, Adana ve İstanbul'da da birer olmak üzere 24 kişi hayatını kaybetti.

KIZILTEPE’DE ÖLENLERDEN BİRİ SURİYELİ, BİRİ SUUDİ ARABİSTANLI

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bulunan 2 cesedin Suudi Arabistan ve Suriye uyruklu kişilere ait olduğu belirlendi.

Kızıltepe'de IŞİD'in Suriye'nin Kobani (Ayn el Arap) kentine yaptığı saldırıları protesto etme bahanesiyle izinsiz gösterilerin yapıldığı Urfa Caddesi'nde dün bulunan 2 cesedin kimlik bilgileri tespit edildi. 

Cesetlerden birinin eşinin yakınlarına bayram ziyaretine gelen Suudi Arabistan uyruklu Fehad İbrahim Elduveric (45), diğerinin ise Mardin'de ikamet eden Suriye uyruklu Abdullah Muhammed Latif'e (43) ait olduğu öğrenildi.

Suudi Arabistan uyruklu Elduveric'in Kızıltepe'de ikamet eden ve inşaatlarda işçi olarak çalışan eşinin ağabeyi  Muhammed İbrahim'in evine bayram ziyareti için geldiği, dönüş bileti ve vize işlemleri için Kızıltepe'den Mardin'e gitmeye çalıştığı bildirildi.

Bir araç içinde durdurulan ve Kürtçe bilmedikleri için de dertlerini anlatamayan iki kişinin öldürüldükten sonra bir araba içinden caddeye atıldığı sanılııyor

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 12:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35