banner39

Gözaltında ölüm iddiası

Ankara'da polis tarafından gözaltına alınan eski haber kameramanı Koçyılmaz'ın gözaltı sırasında hayatını kaybettiği belirtiliyor. Kameramanın ölümünden polisin sorumlu olduğu iddia ediliyor.

Yurt Haberleri 12.02.2015, 10:07 12.02.2015, 10:12
Gözaltında ölüm iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ankara'da eski haber kameramanı Yılmaz Koçyılmaz'ın önceki akşam Ayaş'tan Ankara'ya özel aracıyla gelmesine izin vermeyen trafik polisiyle yaşadığı sözlü tartışma sonrasında gözaltına alındı. Gözaltındayken geçirdiği kalp krizinden öldüğü belirtilen Koçyılmaz'ın ölümünden polisin kabahatli olduğu iddia ediliyor.

CHP'li Umut Oran da Yılmaz Koçyılmaz'ın ölümünü Meclis gündemine taşıyarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın cevaplaması talebiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi sundu.

Bazı televizyon kanallarında haber kameramanı olarak çalıştıktan sonra ticarete atılan Yılmaz Koçyılmaz, dün akşam Ayaş'taki işyerinden evine gittiği sırada kar yağışı nedeniyle aracı polis durduruldu. İddiaya göre; Yılmaz Koçyılmaz, kendisini durduran polislerle tartıştı. Polis ekipleri kendileri ile tartışan Koçyılmaz'ı kelepçeledi. Koçyılmaz'ın 'Tansiyon hastasıyım, ilacımı almam lazım' demesine karşın polisler kelepçesini açmadı. Bu sırada Koçyılmaz kalp krizi geçirdi. Koçyılmaz'a ilk müdahaleyi yoldan geçmekte olan ambulansın sağlık ekibi yaptı. Koçyılmaz, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay sınasında yanında bulunan iki firma çalışanı ise "Ayaş'tan Ankara'ya dönüşte kar muhalefeti nedeniyle durdurulan araçlar arasında bulunuyorduk. Yılmaz Koçyılmaz, kullandığı araçla polislere Ankara'ya dönebileceğini sözledi ancak polisler izin vermedi. Bunun üzerine Yılmaz Koçyılmaz ile polisler arasında tartışmaya yaşandı. Tartışmanın büyümesi üzerine Koçyılmaz polis tarafından kelepçelendi. Koçyılmaz, 'Tansiyon hastasıyım, kelepçe takmayın bana, ilaçlarımı almam lazım' sözlerine de polislerin itibar etmedi. Fenalaşması üzerine bir süre sonra polisler kelepçeleri çıkardı. O esnada yoldan geçmekte olan ambulanstaki sağlık ekibi müdahale etti ancak hayatını kaybetti " diye konuştu.

Koçyılmaz'ın ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

UMUT ORAN: 'MAKUL ŞÜPHE' ESKİ HABER KAMERAMANINI ÖLDÜRDÜ

CHP'li Umut Oran da Yılmaz Koçyılmaz'ın ölümünü Meclis gündemine taşıyarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi sundu. CHP'li Umut Oran, İçişleri Bakanı Ala'ya, 'Makul şüphe' TBMM'den geçmeden uygulayın talimatı mı verildi? Kimdir bu ölümün sorumlusu?" diye sordu.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?