banner39

Gül de davet polemiğine katıldı

Gül, Göktürk-2 törenlerine davet edilmeyişi konusunda "kasıt aramamak lazım, yanlışlıkla olmuştur" dedi

Yurt Haberleri 21.12.2012, 12:58 22.12.2012, 01:01
Gül de davet polemiğine katıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Göktürk-2 uydusunun fırlatılması törenlerine davet edilmeyişi konusunda başlayan tartışmalar üzerine "kasıt aramamak lazım, yanlışlıkla olmuştur" açıklamasında bulundu.

KUVVETLER AYRILIĞI TARTIŞMASI

Cumhurbaşkanı Gül, bir gazetecinin, "Başbakan Erdoğan'ın kuvvetler ayrılığıyla ilgili açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna "Sayın Başbakan, eskiden gelen bazı yanlış örnekler vardır onları kastetmiştir. Yoksa kuvvetler ayrılığı, hepimiz biliyoruz ki, demokrasinin temel bir ilkesi. Bu açıdan bakmak gerekir" cevabını verdi.

Gül, "Göktürk–2 uydusunun uzaya fırlatılması törenine davet edilmeyişinizi nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna ise "Herhalde bir yanlışlık olmuştur, bir kasıt aramamak lazım bunlarda. Kasıt yok" karşılığını verdi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, millete hizmet etmelerinin önündeki en büyük engelin bürokratik oligarşi ve yargı olduğunu belirtmiş, bazı hizmetler konusunda bürokratik oligarşi ve yargıyı aşamadıklarını söyleyerek, "Dışarıdan bakanlar '326 milletvekiliniz var yine mi bahane' diyorlar; ama kuvvetler ayrılığı var ya geliyor önümüze dikiliyor" demişti.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?