banner39

Gül'ün sözcüsüne 'kraldan kralcı' suçlaması

Cumhurbaşkanı Gül'ün danımanının başlattığı tartışmaya başbakanın danışmanı da katıldı. Başbakanın danışmanı, Gül'ün danışmanını "kraldan kralcı" olarak tanımladı

Yurt Haberleri 02.08.2012, 10:04 02.08.2012, 10:09
Gül'ün sözcüsüne 'kraldan kralcı' suçlaması

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Gül'ün danışmanı Ahmet Sever'in ''Gül'ün ikinci kez adaylığının bazı AK Partililer tarafından engellenmek istenmesi Cumhurbaşkanı'nı üzdü'' açıklamalarına Başbakan Erdoğan'ın başdanışmanı Yalçın Akdoğan'dan "kraldan çok kralcı" suçlaması geldi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün danışmanı Ahmet Sever'in açıklamalarına bir yorum da Başbakan Erdoğan'ın danışmanından geldi.

Özel bir televizyon kanalında konuşan Ak Parti Genel Başkan Danışmanı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, "Ahmet Sever'in Cumhurbaşkanı ile ilişkisinin ne düzeyde olduğunu bilmiyorum ama bazı danışmanlar kraldan çok kralcı olabiliyor, durumdan vazife çıkarabiliyor" dedi.

"BUNU YAPMAZLAR"

Bir başka gazeteciye konuşan Akdoğan, her iki ismin de medya üzerinden mesaj vermek gibi bir yolu seçmesinin söz konusu olamayacağını da vurgularken, "Ne bunu yaparlar ne de ulaklar üzerinden toplumun algısı önünde böyle bir mesaj vermek isterler. Bu iki ismin de böyle birşeye ihtiyacı olmaz, olamaz. Onun için, bu konu üzerinden yapılan açıklamalar, tartışmalar sadece ortamı daha çok gerer'' sözlerini kullandı.

banner53
Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü