banner39

Güneydoğu'da esnaf Öcalan için kepenk kapattı

Güneydoğu'da, Öcalan'ın 15 yıl önce bugün Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilişini protesto etmek isteyen PKK sempatizanları eylem yapıyor. Bazı illerde bugün esnafın bir kısmı kepenk kapattı

Yurt Haberleri 15.02.2014, 14:01 15.02.2014, 14:16
Güneydoğu'da esnaf Öcalan için kepenk kapattı

Abdullah Öcalan'ın Kenya'da yakalanıp Türkiye getirilişinin 15. yıl dönümü nedeniyle Diyarbakır ve Batman'da bazı dükkanlar kepenk açmazken, Türk mühendisleri tarafından yapılan 'Ural' isimli tam donanımlı zırhı araç da kullanıma çıktı.

15 Şubat 1999 yılından Kenya'dan Türkiye'ye getirilen Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıl dönümünü protesto etmek için Diyarbakır'ın bazı noktalarında kepenkler kapatıldı.

Bağlar ilçesinde bulunan Sunay, Nükhet Coşkun ve Emek Caddelerindeki iş yerlerinin büyük bölümünün kepenk kapattıkları görüldü. Kentte yoğun güvenlik önlemleri alındı. Çok sayıda TOMA, panzer, akrep gibi zırhı araçların kentin belirli noktalarına yerleştirilmesi dikkat çekti.

BDP DE YÜRÜYÜŞ YAPACAK

Kentte sakinlik sürerken, BDP tarafından bugün Batıkent Meydanı'ndan BDP Bağlar İlçe Başkanlığı'na kadar yürüyüş yapılarak, Öcalan'ın yakalanışı protesto edilecek.

Batman'da bazı iş yerleri kepenklerini kapattı. Sessizliğin hakim olduğu il merkezinde BDP il örgütü bir yürüyüş düzenleyecek. Saat 14.00'da Batman Belediyesi önünde toplanacak olan BDP'liler Sanat Sokağı'na kadar yürüyüş yaparak Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişini protesto edecek.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (1)
ömer maraş 9 yıl önce
hani cihan h.a. veya doğanınkilerden biriyse, bir gün filan bekleyip doğrulanıyor mu diye bakalım diye soruyorum...
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?