Habur'da suikast silahları yakalandı

Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan iki ayrı araçta yapılan aramada suikast silahları ele geçirildi.

Habur'da suikast silahları yakalandı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Şırnak'ın Silopi ilçesinden Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapan iki ayrı araçta yapılan aramada suikast silahı olarak bilinen Glock marka 2 adet tabanca ve bunlara ait mermi ele geçirilirken, sürücüler gözaltına alındı. Araçta ayrıca 51 karton kaçak sigara ve kaçak içki yakalandı.

Habur Kaçakçılık İstihbarat Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Irak'tan Türkiye'ye giriş yapmak üzere Habur Gümrük sahasına gelen A.Y. idaresindeki 33BDN21/33BDN22 plakalı tır aracında yapılan aramada 1 adet glock tabanca, tabancaya ait 2 adet Şarjör ve tabancaya ait 3 adet 9 mm çapında mermi yakalandı.Ayrıca bu silah ve mühimmatla birlikte 51 karton kaçak sigara ve çeşitli miktarlarda kaçak içki ele geçirildi.

Sınır kapısında yaşanan ikinci kaçakçılık olayında ise Irak'tan Türkiye'ye giriş yapmak üzere Habur Gümrük sahasına gelen R.U. idaresindeki 33NNT05/33NNL68 plakalı tır aracında yapılan aramada 5 kg'lık deterjan kutusu içerisine gizlenmiş vaziyette 1 adet Glock tabanca ve tabancaya ait 1 adet şarjör ele geçirildi

 
 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2011, 22:47
banner53
YORUM EKLE

banner39