banner39

Hakkari Valiliği'den 'yardım' yalanlaması

Hakkari Valiliği, Dağlıca saldırısından sonra askerlerin naaşlarını almak için "bazı kişi ve kurumlardan yardım istendiği" yönündeki iddiaları yalanladı

Yurt Haberleri 08.09.2015, 11:40 08.09.2015, 11:40
Hakkari Valiliği'den 'yardım' yalanlaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari Valiliği, Dağlıca saldırısından sonra asker cenazelerinin bölgeden alınması ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Saldırıda hayatını kaybeden askerlerin çatışma bölgesinden kurtarmak ve bölgeden alınmasını sağlamak için bazı şahıs ve gruplardan valiliğin ricacı ve talepkar olduğuna dair iddia ve tartışmaların asılsız olduğu belirtildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "07.09.2015 günü özel bir televizyon programında; 06.09.2015 günü İlimiz Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’nde terör örgütü mensuplarının hain saldırısı sonucu şehit düşen kahraman askerlerimizi çatışma bölgesinden kurtarmak ve bölgeden alınmasını sağlamak için bazı şahıs ve gruplardan Valiliğimizin ricacı ve talepkar olduğuna dair iddia ve tartışmalar tamamen asılsız olup; kamuoyunu yanlış yönlendirmeye yönelik kasıtlı olarak yapılmış gerçek dışı haberlerdir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?