banner15

Hakkari Valisi: 11 asker şehit oldu

Hakkari Valisi, "Hakkari-Çukurca karayolunda meydana gelen mayınlı ve pusulu saldırıda 10 asker ve1 korucu şehit, 10 asker ise yaralı" dedi

Hakkari Valisi: 11 asker şehit oldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hakkari-Çukurca karayolunun 15'inci kilometresindeki Vali Erdoğan Gürbüz Çeşmesi yakınlarında askeri konvoyun geçişi sırasında bu sabah saat 09.00’da bir patlama meydana geldi.

Patlamanın ardından Hakkari-Çukurca karayolu trafiğe kapatıldı. Güvenlik çemberine alınan bölgeye sadece ambulanslar alındı. Patlamada bazı askerlerin yaralandığı belirtildi. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda asker sevk edilirken, hava destekli operasyon başlatıldı.

Operasyona giden askeri birlik, PKK’lı teröristler tarafından pusuya düşürüldü. Yapılan saldırıda, ilk bilgilere göre 11 asker hayatını kaybetti. Yaralanan askerler arasında durumu ağır olanların da bulunduğu belirtiliyor. Bu nedenle şehit sayısının artmasından endişe ediliyor.

HAKKARİ VALİSİ: 11 ŞEHİT, 10 YARALI

Hakkari Valisi Muammer Türker, saldırıdan sonra yaptığı açıklamada "olayla ilgili elimize ulaşan son bilgilere göre 11 askerimiz şehit oldu, 14 askerimiz de yaralandı. Saldırıda dört mayın patladı" dedi.

Saldırının meydana geldiği bölgede bugün bir patlama daha meydana geldi. Patlamada bir korucu da hayatını kaybetti.

Bu arada, saldırıya uğrayanlar arasında bir binbaşının da olduğu öne sürülüyor.

Bölgede yaşanan şiddetli çatışmanın devam ettiği bildiriliyor.

Sürecek...

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 16:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35