banner39

Hakkari'de 20 bin hastanın bilgileri çalındı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki bir sağlık merkezinden 20 bin hastanın bilgilerinin olduğu bilgisayarlar çalındı.

Yurt Haberleri 14.12.2015, 20:52 15.12.2015, 07:35
Hakkari'de 20 bin hastanın bilgileri çalındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, aile sağlığı merkezinden 20 bin hastanın bilgilerinin kayıtlı olduğu 3 bilgisayar çalındı.

Alınan bilgiye göre, Yeni Mahalle'de bulunan 1 Nolu Aile Sağlık Merkezi'ne gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin demir makasla korkulukları kesip içeri girdikleri, muayene odasında bulunan hastaların bilgilerinin kayıtlı olduğu üç bilgisayarı alarak kaçtıkları belirlendi.

Bilgisayarların çalındığını fark eden sağlık personelinin durumu polise bildirmesinin ardından olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Bu arada sağlık merkezinin pencerelerindeki korkuluklar güçlendirildi.

Aile hekimi İsmet Turgut, gazetecilere yaptığı açıklamada, merkezde görev yapan doktorlara ait bilgisayarların çalındığını söyledi.

Bilgisayarlarda hastalara ait bilgilerinin yer aldığını vurgulayan Turgut, "Bu kadar önemli bilgilerin içinde yer aldığı bu bilgisayarların geri getirilmesini istiyoruz. Çalınan bilgisayarların maddi pek bir değeri yok ama içindeki bilgiler çok önemlidir. Hepsi de bu halkın sağlık bilgileridir. Doktorlarımız bu bilgilere bakarak sağlık kontrollerini yapıyor. Bilgisayarları alan kişilerin geri getirmelerini istiyoruz" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?