Hakkari'de Ak Partili başkanın aracına molotof

Van'da Ak Partili belediye başkan adayına düzenlenen saldırıdan sonra bu kez de AK Parti Çukurca İlçe Başkanı Zeki Ertunç'un park halindeki aracı, molotofkokteyli atılarak yakıldı

Hakkari'de Ak Partili başkanın aracına molotof

AK Parti Çukurca İlçe Başkanı Zeki Ertunç'un park halindeki aracı, molotofkokteyli atılarak yakıldı. Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Mahallesindeki evinin önünde park halinde bulunan Ertunç'un 27 TD 377 plakalı aracının camı, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce kırıldı. Daha sonra içine molotofkokteyli atılan araç, ateşe verildi.

Çevredeki vatandaşların yardımıyla söndürülen araç, kullanılamaz hale geldi. Olayın ardından polis ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Zeki Ertunç, durumun insanlık dışı bir hareket olduğunu belirterek, "Evde oturuyorduk. Çocuğum bir anda bağırarak 'baba araban yanıyor' dedi. Ben de evden koşarak çıktım. Baktım arabayanıyordu. Zaten arabanın ön camını kırıp içine molotofkokteyli atmışlar. Tabii ki bu insanlık dışı bir harekettir. Bunu ancak zayıf insanlar yapar" diye konuştu.

 

Kaynak: Ajanslar

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 09:43
banner53
YORUM EKLE

banner39