Hakkari'de çıkan olaylarda 2 polis yaralandı

Hakkari'de çıkan olaylarda göstericilerin attığı molotofların zırhlı araca isabet etmesi sonucu iki polis memuru yaralandı.

Hakkari'de çıkan olaylarda 2 polis yaralandı

Düny Bülteni / Haber Merkezi

Hakkari'de yüzü maskeli grupların izinsiz gösteri yapıp polise molotof kokteyli ve taşlarla saldırı düzenlemesiyle başlayan olaylarda zırhlı araca atılan molotof bombasının isabet etmesi sonucu 2 polis memuru yaralandı.

Hakkari'de akşam saatlerinde bir araya gelen yaklaşık 50 kişilik yüzleri poşulu gösterici grup, bir süre önce Mardin’nin Bagok Dağındaki Şehit Egit Suruç mezarlığının tahrip edilmesini protesto etti.

Çevreyolu üzerinde bulunan Rektörlük binası önünde yola barikat kurup ateş yakan göstericiler, yolu trafiğe kapattı. Polisin dağılın uyarısına taşla karşılık veren eylemcilere polis gaz bombası ve tazyikli ve plastik mermi ile müdahale etti. Zırhlı araçlara taş ve molotof kokteylleri atan göstericiler saatlerce polisle çatıştı. Göstericilerin attığı molotofların zırhlı araca isabet etmesi sonucu iki polis memuru yaralandı.

Olayda yaralanan polis memurları Hakkari Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Emniyet yetkilileri, molotof kokteyli ile iki polisin hafif şekilde yaralandığını, sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2013, 00:29
banner53
YORUM EKLE

banner39