banner39

Hakkari'de postal nezaketi

Hakkari'de düzenlenen KCK operasyonunda bir ilk yaşandı. Polis ve askerin birlikte gerçekleştirdiği ev baskınında postallar çıkarıldı

Yurt Haberleri 10.05.2012, 11:15 10.05.2012, 11:15
Hakkari'de postal nezaketi

Dünya Bülteni /Haber Merkezi

Hakkari Yüksekova'da PKK/KCK Köy Kominleri'ne yönelik düzenlenen operasyona katılan asker ve polisler arama yapacakları eve postallarını çıkartıp girdi.

Gazetehabertürk'ün haberine göre, ev sahipleri ise operasyon timlerinin nezaketine, arama sırasında yardımcı olarak karşılık verdi. Evlerden birinde G-3 Piyade tüfeği ile bir kaleşnikof marka tüfek bulundu.

Çukurca ve Şemdinli'den sonra Yüksekova'da "KCK Köy Kominleri" adı altına PKK'lı teröristlere yardım ve yataklık yaparak yasadışı faaliyette bulundukkları iddia edidlen şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı operasyon yapıldı. 28 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonu baştan sona kaydeden polis kamerasına ilginç ayrıntılar yansıdı. En önemli ayrıntılardan biri güvenlik önlemleri oldu. Operasyona giden jandarma ile polis belirlenen adreslere çadırla kapalı kamyonun yanı sıra mayına dayanaklı yerli üretim "Kirpi ve Kobra" adı verilen araçlarla taşınıyor. Arama yapılacak ev ya da köylerin çevresi ise güvenlik çemberine alınıyor. Saldırı gelebilecek her noktaya asker ve özel harekat polisleri arasındaki keskin nişancılar yerleştiriliyor. Ardından da evlere giriliyor. Kameraya yansıyan bir diğer ayrıntı ise her türlü tedbirin alınmsından sonra arama yapılacak evlere giren timlerin postal nezaketi. Ailelerin yaşadığı, halı ve kilim serili evlere asker ve polis, postallarını çıkartarak giriyor. Ev sahipleri de bu nezakete aramalara yardımcı olarak karşılık veriyor. 37 adreste düzenlenen aramalar sırasında bir evde biri G-3 olmak üzere 3 adet Kaleşnikof marka otomatik tüfek,1 av tüfeği, 1 tabanca ile bu silahlara ait çok sayıda şarjör ve mermi ele geçirildi. Ayrıca teröristlere gönderilmek üzere hazırlanmış çok sayıda ayakkabı, kıyafet ve sırt çantası bulundu. Gözaltına alınan şüphliler ile teröristlerin iletişim kurmak için kullandığı telefonlar da bulundu.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?