banner39

Hani ilçesi esnafından PKK baskısına tepki

Hani ilçesinde bir grup esnaf, PKK baskısıyla kepenk kapatılmasına isyan ederek kararlara uyulmamasını istedi

Yurt Haberleri 11.06.2014, 17:10 11.06.2014, 17:24
Hani ilçesi esnafından PKK baskısına tepki

Diyarbakır`ın Hani ilçesinde bir grup esnaf, yaptığı basın açıklaması ile bölgede son dönemlerde yaşanan olayları ve kepenk kapatmalarını kınadı.

Son dönemlerde yaşanan olaylar ve kepenk kapatmalara tepki gösteren Hani`deki bir grup esnaf, yaptıkları basan açıklamasıyla, hiçbir partinin ve siyasi ideolojinin kirli emellerine ortak olmayacaklarını belirtti.

Hani Belediyesi önünde yapılan basın açıklamasını ilçe esnafı adına Ali İhsan Bal okudu. Her zaman halktan yana olduk ve olacaklarını belirten Bal, bir haksızlık varsa onu da bertaraf etmeye çalışacaklarını söyledi.

Hiçbir partinin ve siyasi ideolojinin kirli emellerine ortak olmayacaklarını vurgulayan Bal, Lice`deki olayları hatırlatarak, "Bu iktidar savaşınızda, alan kapmaca oyununuzda hep zarar eden biz esnaf olduk. Bundan böyle hiç kimsenin kavgaları için kendimizi ezdirmeyeceğiz. Hani kaosu fitneyi hak etmiyor." dedi.

Hanililer olarak artık refah, birlik ve huzur istediklerini belirten Bal, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Haninin sahipleri olarak, kimsenin gönlümüze, yollarımıza, işyerlerimize kilit vurma hakkı yoktur. Hani’nin kaderi 3-5 zibidinin dudakları arasında çıkan sözlerle belirlenemez. Esnaf olarak bizler bu zulme, bu zorbalığa dur diyoruz ve her zaman da diyeceğiz."

HİÇBİR KARARA UYMUYORUZ

Kimsenin siyasetine karışmadıkları gibi kimsenin de kendi ticaretlerine karışma hakkı olmadığını belirten Bal, "Buranın sahipleri bizleriz, burada geçmişimiz olduğu gibi geleceğimizde olacaktır. O geleceği savunma ve müdafaa etme bizler için çok mühim bir vazifedir. Ey Hanililer uyanın ve Haniye sahip çıkın. Şeylerin, alimlerin, veli kulların bizlere miras bıraktığı Hani, dini imanı tanımayan, mürted ve zorbalara teslim edilemez. Bundan böyle bizleri her fırsatta kaosa sürüklemek isteyen, yakan, yıkan bir zihniyet ve anlayışı kabul etmiyor ve zararımıza olan hiçbir kararına uymuyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: İlkha

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?