banner39

Hatay Havaalanı hala sular altında

Yaklaşık 40 gündür sular altında olan Hatay Havaalanı'nın hala açılmamış olması tepkilere neden oldu

Yurt Haberleri 06.03.2012, 13:20 06.03.2012, 13:23
Hatay Havaalanı hala sular altında

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hatay'da yaklaşık 40 gün önce meydana gelen yoğun yağış nedeniyle sular altında kalan Amik Ovası'ndaki Hatay Havaalanı hala açılamadı. Hataylılar, havaalanının açılmamasına tepki gösterirken yetkililer havaalanının 14 Mart 2012 tarihinde açılacağını söylüyor. Ancak, vatandaş yetkililerin verdiği tarihten şüpheli.

Antakya Toplumcu Halk Gazetesi'nin haberine göre yaklaşık 40 gündür sular altında olan havaalanı hala açılamazken; havalanıyla birlikte su altında kalan binlerce dönümlük arazi de hala kurtarılamadı.

Habere göre, havaalanını açılmaması kentin ekonomisine büyük zarar verirken ulaşımını da aksatıyor.

Ayrıca, Amik Ovası'nda sular altında kalan diğer arazinin de halka maliyeti milyonlarca dolarla ifade ediliyor.

Sular altında kalan arazinin büyük bir kısmı ekim alanı olarak kullanılıyor.

Hatay sakinleri şimdilerde karar karar hem arazilerinin hem de havaalanlarının ne zaman sular altından çıkarılacağını düşünüyor.Yorumlar (1)
Rezan Gülseren 2 yıl önce
Havaalanının bulunduğu yer Amik ovası değil,eski Amik gölünün havzasıdır. Gölü kurutursanız, gölü, ova yaparsanız her zaman doğa yerini geri alır. Hep böyle olacak. Çocukluğumuzda dedelerimiz , dayılarımız, diğer akrabalarımız gölden balık tutardı veya satın alırlardı. Asi nehri gölü besler, nehir taşkın ı olmazdı. İşimiz gücümüz doğa ile oynamak. Cezasını da göreceğiz.
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?