Hatay'da ilginç bir tablo ortaya çıktı

Hatay'da CHP yüzde 42,4 ile birinci, Ak Parti yüzde 39.1 ile ikinci parti durumunda. 15 ilçeden oluşan Hatay'da ilçelerin 11'i Ak Parti'yi, 3'ü CHP'yi biri ise MHP'yi tercih etmiş durumda. Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri'nde de yüzde 45,5 ile birinci, CHP yüzde 28 ile ikinci parti oldu

Hatay'da ilginç bir tablo ortaya çıktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hatay'da resmi olmayan sonuçlara göre CHP'nin adayı bir puan arkla Ak Parti'nin adayı önünde görünüyor. Hatay'da resmi olmayan ve yüzde 97'si açılan sandıklara göre CHP yüzde 42,4 ile birinci, Ak Parti yüzde 39.1 ile ikinci parti durumunda. Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri'nde de yüzde 45,5 ile birinci, ChP yüzde 28 ile ikinci parti oldu.

Hatay'da çıkan sonuçlar görenleri şaşırtıyor. Çünkü 15 ilçeden oluşan Hatay'da ilçelerin 11'i Ak Parti'yi, 3'ü CHP'yi biri ise MHP'yi tercih etmiş durumda. Buna rağmen Hatay Büyükşehir Belediyesi'ni CHP'nin kazanması merkez oylarına bağlandı. Hatay'ın merkez ve en kalabalık ilçelerinin CHP'li adayı tercih etmesi bu ilginç sonucun ortaya çıkmasına neden oldu.

Hatay'ın şu an Erzin, Payas, Hassa, İskenderun, Kırıkhan, Belen, Kumlu, Reyhanlı, Antakya, Altınözü ve Yayladağı ilçeleri Ak Parti'yi tercih etti.

Hatay'ın sadece Arsuz, Samandağ ve Defne ilçelerinde birinci parti olarak çıkan CHP, Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını aldı.

Dörtyol ilçesinde ise MHP birinci parti oldu.

Hatay'da bir diğer ilginç sonuç ise il genel meçlis üyeleri sonuçlarında. İl Genel Meclis Üyeleri sonuçlarında da Ak Parti birinci parti oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri'nde yüzde 45,5 ile birinci, ChP yüzde 28 ile ikinci parti oldu.Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 15:33
banner53
YORUM EKLE

banner39