Hatay'daki eylemlerde bir kişi öldü

Hatay'da, ODTÜ'deki yol inşaatına ve savaşa hayır demek için gösteri yapan bazı eylemciler ile polis arasında yaşanan gerilimden sonra bir kişi hayatını kaybetti

Hatay'daki eylemlerde bir kişi öldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Hatay'da, ODTÜ arazisinden geçecek yolda ağaç söküleceği gerekçesi ve "savaşa hayır" yürüyüşü nedeniyle eylem yapan grupta bulunan 1 kişi olaylar sırasında hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Armutlu Mahallesi'nde izinsiz gösteriler sırasında ağır yaralanan Ahmet Atakan (22) henüz bilinmeyen nedenle hayatını kaybetti.

Ağır yaralı olarak Akdeniz Hastanesi'ne kaldırılan, oradan Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Atakan'ın kalbinin durduğu ve burada yapılan müdahaleyle yeniden hayata döndürüldüğü öğrenildi. Yeniden kalbi duran Atakan'ın hayatını kaybettiği bildirildi.

Olayın ardından Antakya Devlet Hastanesi önünde toplanan Atakan'ın yakınları sinir krizi geçirdi. Hastane önünde toplanan vatandaşlar, polise tepki gösterdi. Gruptakilerden bazılarının polise şişe atmasının ardından biber gazıyla müdahale edildi.

Müdahaleden sonra grup, yeniden toplanarak araçlarla Armutlu Mahallesi'ne geçti. Grup, Armutlu Mahallesi'nde eylemini sürdürüyor.

Bu arada, Antakya Devlet Hastanesi'ne gelen CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, burada gazeteciler yaptığı açıklamada, Atakan'ın kafasından darbe aldığını gördüğünü, kesin ölüm nedeniyle ilgili adli raporun ardından açıklama yapacaklarını kaydetti.

Akşam saatlerinde ellerinde pankartlarla Uğur Mumcu Alanı'nda toplanıp slogan atarak Armutlu Mahallesi'ne kadar yürüyen gruba, polis uyarıda bulunmuştu. Buna  rağmen Gündüz Caddesi'ne yürümek isteyen gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edilmişti. Çöp kutularını yakarak barikat kuran, polise taş, sopa ve havai fişek atan gruba polis, biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2013, 09:47
banner53
YORUM EKLE

banner39