Hatay'daki gösterilerde de silah kullanıldı

Hatay'da Berkin Elven'ın ölümü üzerine düzenlenen gösterilerde silah kullanıldığı, polis aracına dört mermi isabet ettiği bildirildi. Devam eden gösterilerde dört güvenlik görevlisi yaralandı

Hatay'daki gösterilerde de silah kullanıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hatay Valiliği, ilde gerçekleştirilen Berkin Elvan gösterilerinde polise karşı ateşli silah kullanıldığını açıkladı.

Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada; 11 Mart Salı günü Berkin Elvan'ın vefatı üzerine Hatay genelinde gerçekleştirilen eylem ve etkinliklere Defne, İskenderun ve Samandağ ilçelerinden 8 bin 300 kişinin katıldığı belirtildi.

Valilik, Hatay'ın büyükşehir statüsüne alınması ile birlikte yeni kurulan Defne ilçesinde bulunan Uğur Mumcu Alanı’ndan benzin istasyonu önünde güvenlik güçleri ile grup temsilcileri arasında yapılan görüşme esnasında, grup içerisinden yüzü maskeli şahıslar tarafından güvenlik güçlerine yönelik olarak havai fişek atıldığı, ses yayın aracı ile yapılan ikaz tekrarlarına rağmen saldırılar devam ettiği ve 4 güvenlik görevlisinin yaralandığı bilgisi verildi.

Gösteriler sırasında yaşanan kargaşada silah seslerinin işitildiği ve yapılan incelemelerde polis şortland aracına 4 tabanca mermisinin isabet ettiği bilgisi verildi. Havai fişek atılmasının üzerine gruba müdahalede bir kişi gözaltına alınırken şahıs hakkında yapılan yasal işlemlerin ardından serbest bırakıldığı bilgisine de yer verilen açıklamada şöyle denildi:

"İlimizin huzur ve sükûnetini muhafaza etme konusunda gösterdiği sağduyu için halkımıza teşekkür ederiz. Hemşerilerimizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da serinkanlı bir şekilde ferasetle davranacağına olan inancımızı ifade ederken, hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz."

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2014, 12:20
banner53
YORUM EKLE

banner39