Havaalanında şüpheli valiz alarmı

Türk Hava Yolları'na ait uçakla İstanbul'dan Hatay'a gidecek olan bir yolcunun valizi, konveyör sistemleri ile "şut altı" olarak adlandırılan bagaj ayrıştırma ve sevk bölgesine ilerlerken, Patlayıcı Madde Tespit Sistemi (EDS) tarafından ayrıldı.

Havaalanında şüpheli valiz alarmı

İstanbul'dan Hatay'a gidecek olan bir yolcuya ait valizin "şut altı" olarak tabir edilen bölgeden geçişi sırasında, Patlayıcı Madde Tespit Sistemi (EDS) tarafından ikaz duyulunca, polis Atatürk Havalimanı'nda alarma geçti. Yapılan inceleme sonucu valizde herhangi bir şüpheli duruma rastlanmadı. 

Alınan bilgiye göre, Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen olay şöyle gelişti:

Türk Hava Yolları'na ait uçakla İstanbul'dan Hatay'a gidecek olan bir yolcunun valizi, konveyör sistemleri ile "şut altı" olarak adlandırılan bagaj ayrıştırma ve sevk bölgesine ilerlerken, Patlayıcı Madde Tespit Sistemi (EDS) tarafından ayrıldı. Olay üzerine Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'nde polis alarma geçti. Valizin içerisinde, bir çikolata kutusunda kablo ve telefon görüldü. Ekipler valizin bulunduğu bölümü güvenlik şeridiyle kontrol altına aldı. Personel de çalıştıkları bölgeden uzaklaştırıldı. 

Bomba İmha uzmanlarının yaptığı inceleme sonucu, çikolata kutusu içinde cep telefonu, şarj aleti ve kablo bulunduğu ortaya çıktı.

 

Kaynak: Ajanslar

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 22:36
banner53
YORUM EKLE

banner39