banner39

HDP: Uludere'de kuralına göre özür dilenmeli

HDP Eş Genel Başkanı Tuncel, Uludere olayında takipsizlik kararı verilmesine tepki göstererek, "Özür dilenecekse bunun kuralına göre yapılmasını istiyoruz" dedi.

Yurt Haberleri 07.01.2014, 16:43 07.01.2014, 16:43
HDP: Uludere'de kuralına göre özür dilenmeli

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

HDP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, "Asker ile hükümet anlaşmış, gerçeklerin üzerini örtecek mi diye bir soru geliyor aklımıza. Niye takipsizlik kararı, niye şimdi? Özür dilenecekse bunun kuralına göre yapılmasını istiyoruz" dedi.

Uludere olayları ile ilgili alınan son kararı eleştiren Tuncel, "Biz her yıl daha özgürlükçü, barışçıl bir dünya isterken, her yıl yapılan uygulamalar bizim umudumuzu bir kez daha kırmaya yöneliktir. Bugün Roboski'ye ilişkin alınan karar var. Roboski katliamını kınıyorum, bu katliamı yapanlardan hesap soracağız. 34 can yaşamını yitirdi, 2 yıldır bu aileler adalet arayışındalar. Alınan bu karar ile bir darbe daha vuruldu. Buradan soruyoruz. Emri kim verdi, biz biliyoruz, siz yargılayacak mısınız? Bu kararı nasıl okuyabiliriz. Roboski katliamını unutmak demek insanlığımızı, adaleti, barışı unutmak demektir. Biz bunları asla unutmayacağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?