Hevsel'den Gezi çıkarma planları suya düştü

Diyarbakır'da ağaç kesimi yapıldığı ve bazı bahçelerin imara açıldığı yönündeki iddialara tepki olarak başlatılan ve Gezi benzeri bir kalkışmaya benzetilmek istenen eylemler sonuçsuz kaldı

Hevsel'den Gezi çıkarma planları suya düştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi'ne ait arazilerde "zararlı oldukları" iddiasıyla kesilen ağaçlardan sonra başlatılan eylemler beklenen etkiyi uyandırmazken; Diyarbakır Valiliği kentte büyük bir ağaçlandırma kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Hevsel Bahçeleri'nin bir kısmının yer aldığı alanın imara açıldığı ve TOKİ tarafından konut yapılacağı yönündeki iddialar üzerine başlatılan ve Gezi eylemlerine benzetilmeye çalışılan eylemler 20'inci gününde devam ederken önce TOKİ'den daha sonra Diyarbakır Valiliği'nden eylemcileri şaşırtan bir açıklama geldi. TOKİ, bölgede konut yapma planlarının olmadığını açıklarken Diyarbakır Valiliği de Hevsel Bahçeleri'nin de içinde bulunduğu büyük bir ağaç dikme kampanyası aşlattığını duyurdu.

Hevsel Bahçeleri'nde Dicle Üniversitesi ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yürütülen ağaç kesim çalışmalarının da sona erdiği belirtilen açıklamada, ağaç dikim kampanyasına destek olunması çağrısı yapıldı.

Valiliğin açıklaması, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Orman İşletme Müdürlüğü'ne de gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2014, 12:03
banner53
YORUM EKLE

banner39