'Hızır Aleyhisselam'la dolandırdı

Eskişehir'de 60 yaşındaki bir kadın, kendisini 'Hızır Aleyhisselam' olarak tanıtan baba ve oğluna 1 gerdanlık, 3 bilezik ve 3 bin 500 lirasını kaptırdı.

'Hızır Aleyhisselam'la dolandırdı

Eskişehir'de, dini inanç ve duyguları kullanarak özellikle yaşlıların paralarını aldıkları iddia edilen baba ve oğlu, polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla yakalandı.

Alınan bilgiye göre, müşteki F.A. (60), yolda yürürken kendisinden para isteyen E.Ö'ye (47) 1 lira verdi.

Verilen 1 lirayı kabul etmeyen E.Ö, "Sende para vardır, ben Hızır Aleyhisselam'ım, muhtaç insanlara yardım yapıyorum. Seni özel olarak seçtim, cennette yerin hazırlanacak, yardımlarını esirgeme" dedi.

Bunun üzerine F.A, evindeki 1 gerdanlık, 3 bilezik ve 3 bin 500 lirayı E.Ö'ye verdi. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan F.A, polise başvurdu.

Harekete geçen emniyet güçleri, müştekinin şüpheliyle tekrar irtibata geçmesini istedi. F.A'yı tekrar arayan E.Ö, "Yanımda Veysel Karani Hazretleri ile geleceğim, cennetteki evinin bir tek çatısı kaldı, 7 bin lira hazırla Kayseri'den gelip senden alacağım, Fatma annemizden sana yüzük, tesbih ve aşure getireceğim, cennette senin adına deve keseceğim" dedi.

E.Ö'nün bu isteğini kabul eden F.A, şüphelilerle buluşacağı yeri polise bildirdi. Söz konusu yere gelen emniyet güçleri, E.Ö. (47) ile oğlu E.Ö'yü (29) yakaladı.

Gözaltına alınan baba ve oğlu, emniyetteki işlemlerinin ardından "Dini inanç ve duygularının istismar suretiyle dolandırıcılık" suçundan adliyeye sevk edildi.

Kaynak: Ajanlar

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 23:24
banner53
YORUM EKLE

banner39