banner39

Hortum, hasta işçiyi 15 metreden yere çaktı

Antalya'da inşatta çalışan bir işçi çıkan hortum sonucu 30 metre uçtu, ardından 15 metre yükseklikten yere çakıldı. Zaten hasta olan işçi ağır bir şekilde yaralandı

Yurt Haberleri 28.03.2012, 12:05 28.03.2012, 12:12
Hortum, hasta işçiyi 15 metreden yere çaktı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Antalya'da Akdeniz Üniversitesi'nde süren bir inşaatta çalışan Vanlı depremzede Şahin Erdoğdu, dün öğleden sonra hortuma kapıldı. Hortum, Erdoğdu'yu yaklaşık 30 metre uçurdu ve ardından 15 metre yükseklikten yere bıraktı. Hortumdan sonra ağır bir şekilde yaralanan depremzede Erdoğdu, aynı üniversitene kaldırıldı.

Olayı görenlerin anlattıklarına göre şiddetli rüzgarın oluşturduğu hortum inşaat işçilerinin kaldığı çadırı kaptı. O sırada rahatsızlığı nedeniyle çadırda yatan Şahin Erdoğdu da hortuma kapıldı.

Telaşlanan işçi çadırın demirine tutunurken, çadır brandasını paraşüte dönüştüren hortum işçiyi yaklaşık 15 metre havalandırıp 30 metre uçurdu. İnşaata ait binaya çarpan işçi Erdoğdu, kafa üstü yere çakılarak ağır yaralandı.

Erdoğdu'nun durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Erdoğdu'nun 23 Ekim 2011'de Van'da meydana gelen büyük depremden sonra kentten ayrıldığı buraya çalışmaya geldiği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?