banner15

İdil'de operasyonu engelleme girişimi

İdil ilçesinde hendek kazan ve barikat kuran örgüt mensuplarına düzenlenen operasyon sırasında çatışma çıktı. Çatışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği bildirildi. Operasyon alanına giren bir grup ise polise engel olmaya çalıştı

İdil'de operasyonu engelleme girişimi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şırnak'ın İdil ilçesinde sabahın erken saatlerinde polis ile teröristler arasında çatışma çıktı.

İdil ilçesi Yeni Mahalle ve Turgut Özal Mahallesi'nde hendek kazan PKK'lılara müdahale eden güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışma uzun süre devam etti.

OPERASYONU ENGELLEME GİRİŞİMİ

Çatışmanın duyulması üzerine toplanan HDP'li bir grup, Yeni Mahalle'ye girerek, güvenlik güçlerini engellemeye çalıştı. Polis, toplanan grubun dağılması için uyarı anonslar yaptı. Ancak grup dağılmadı. Polisin uyarı ateşi açmasına rağmen gruptakiler dağılmadı.

CİZRE'DE ÖRGÜT FLAMASINI İNDİREN POLİSE ATEŞ

Cizre'de ise örgüt flamasını indiren güvenlik güçlerine ateş açıldı. Sur ve Yafes Mahalleleri'nde Cumartesi günü uygulanmaya başlanan ve Pazar günü de kaldırılan sokağa çıkma yasağı sırasında, PKK mensupları, Sur Mahallesi'nin üst tarafında bulunan Çarkendal Tepesine örgütün sözde flamalarını dikti.

Aralarında özel harekat timlerinin de bulunduğu yaklaşık 20 kişilik polis grubu, bugün sabah saatlerinde terör örgütünün 2 flamasını indirmek için Çarkendal Tepesi'ne operasyon düzenledi. Bölgeye gelen güvenlik güçlerine, bu sırada yaklaşık 500 metre uzaktaki Sur Mahallesi'nde bulunan PKK'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Yaklaşık 30 dakika süren çatışmadan sonra güvenlik güçleri, örgüt flamasını indirerek yerine Türk Bayrağı'nı dikerek bir süre dalgalandırdı. Ardından operasyonu tamamlayan polislerden biri, dönüş sırasında bir Türk Bayrağı'nı yanlarında götürdü.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 15:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35