banner15

İETT gişelerinde paso yoğunluğu

Paso için Karaköy'de bulunan İETT merkezine giden öğrenciler sıra kuyruğunda saatlerce bekledi

İETT gişelerinde paso yoğunluğu

İstanbul'da üniversite kazanan yeni öğrenciler üniversite kayıtlarının ardından paso almak için müracaat ettikleri İETT gişelerinde yoğunluk yaşadı.

İstanbul'a il dışından gelen birçok öğrenci üniversiteye kaydını yaptırdı. Şehir içi ulaşımlarını kolaylaştırmak için aynı gün paso için Karaköy'de bulunan İETT merkezine giden öğrenciler sıra kuyruğunda saatlerce bekledi.

Paso işlemi yapılan İETT merkezlerinin birçoğunda benzer yoğunluklar yaşandı. İstanbul Teknik Üniversitesi'ni (İTÜ) kazanan ve kaydını yaptıran İzmirli Alkın Demirhan, paso sırasında yaşadığı yoğunluğun üniversite kaydı yaptırırken olmadığını söyledi. Ailesiyle birlikte kayıt için 1 günlüğüne İstanbul'a geldiğini söyleyen Demirhan, "Üniversiteye kaydımı yaptırdım. Paso başvurusu için buraya gelmem gerektiğini söylediler. Ancak bu kadar yoğun olacağını tahmin etmemiştim." dedi. Her yıl paso yenileme işlemi yaptığını belirten bir başka öğrenci Barış Tel ise yetkililerin kendilerine kolaylık sağlamasını istedi. Her yıl aynı yoğunluğun yaşandığına dikkat çeken Tel, "Her yıl paso yenilemek zorundayız. Bu durumu her yıl yaşıyoruz. Neredeyse 1 günümüz burada geçiyor." diye konuştu.

 

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2011, 13:53
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35